hlavna stranka
MUKL-INDEX stránky nezávislého informačno-politického portálu Svetového združenia bývalých československých politických väzňov.
Redakčná rada: 
Elena Bačkorová-SR, František Bednár-SR
 • 18.12.2011 zomrel vo veku 75 rokov bývalý prezident ČSFR Václav Havel. Nech mu je Boh milosrdný.
  V.Havel 1990:
  Komunisti vás budú strašiť nezamestnanosťou, nie je to pravda, ničoho sa nebojte.... Sľubujem vám, že funkciu prezidenta zoberiem len na jedno funkčné obdobie, potom by som sa chcel venovať práci dramatika. Tiež vám sľubujem na svoju česť, pokiaľ sa za môjho volebného obdobia nezlepší životná úroveň v_ČSFR, sám odstúpim z funkcie.... Pre mňa nie je rozhodujúce, s akým slovom sú sociálne istoty spojované, ale to, aké sú. Ja si predstavujem, že by mali byť ďaleko väčšie, než aké poskytovalo to, čo mnohí nazývajú socializmom. Možná sa pýtate, o akej republike snívam. Odpoviem vám: O republike, ktorá slúži človeku, a preto mám nádej, že človek bude slúžiť aj jej. Za svoju tretiu úlohu považujem podporovať všetko, čo povedie k lepšiemu postaveniu detí, starých ľudí, žien, chorých, ťažko pracujúcich, príslušníkov národnostných menšín a vôbec občanov ktorí sú na tom z akýchkoľvek dôvodov horšie ako ostatní. Žiadne lepšie potraviny či nemocnice nesmejú byť výsadou mocných, ale musia byť ponúknuté tým, ktorí ich najviac potrebujú. Pripravujeme koncept dôkladnej ekonomickej reformy, ktorá neprinesie sociálne stresy, nezamestnanosť, infláciu a iné problémy, ako sa niektorí z vás obávajú. Za všetko viniť len predchádzajúcich vládcov nemôžeme, nielen preto, že by to neodpovedalo pravde, ale aj preto, že by to mohlo oslabiť našu povinnosť samostatne, slobodne, rozumne a rýchlo jednať.... Všetci chceme republiku, ktorá bude starostlivo sa starať o to, aby zmizli všetky ponižujúce bariéry medzi rôznymi spoločenskými vrstvami, republike, v ktorej sa nebudeme deliť na otrokov a pánov. Túžim po takej republike viac než kto iný. Náš štát by už nikdy nemal byť príveskom či chudým príbuzným kohokoľvek iného.... Sú ľudia, ktorí kalia vodu a panikária, že sa bude zdražovať. Dávajte si na nich pozor! Pýtate sa s údivom, či bude inflácia, či bude zdražovanie? Veľakrát a jasne táto vláda povedala vo svojom programovom vyhlásení, vrátane ďalších dokumentov a ministri na tlačových konferenciách, že ich úsilím je, aby prechod od neekonomiky k ekonomike bol pokojný, bez sociálnych aspektov, bez náväznosti nezamestnanosti, bez akýchkoľvek sociálnych kríz a podobne. Pokiaľ sa sem tam pohne cena cigariet lebo niečoho, to v tejto chvíli neviem, zatiaľ je snaha, aby sa nič nehýbalo, aspoň v najbližších mesiacoch. Žiadne gigantické zdražovanie lebo dokonca nezamestnanosť, ako to panikári systematicky šíria, nič také nepripravujeme. Už do žiadneho paktu nepôjdeme. Podľa mojej mienky nesmie náš štát šetriť na investíciách do školstva a kultúry.... Taktiež náš veľakrát deklarovaný úmysel urobiť reformu tak, aby neviedla k veľkým otrasom, veľkej inflácii, alebo dokonca ku strate základných sociálnych istôt, musia naši ekonómovia prijať proste ako úlohu, ktorá im bola zadaná. Tu neplatí žiadne NEJDE TO.

 • Smutný príbeh pani Margity Zimanovej na Rádiu Regina

  Nebojím sa hovoriť anglický název: I Am not Afraid To Speak díl 6, ČR, 2010, dokument, 26 min, premiéra: úterý 23. březen 2010 režie: Viktoria Dzurenková, scénář: Lucia Kajánková, kamera: Jaroslava Kostková, zvuk: Leticia Kršáková, střih: Adam Patyk Otec Margity byl popraven, matka byla odsouzena na doživotí a po sedmi letech propuštěna. Gita, neúnavná bojovnice za oběti stižené komunismem, je konfrontována s názory obyvatel malé slovenské vesnice v době oslav Velikonoc…
 • Protestné zhromaždenie na námestí Ľudovíta Štúra 17. novembra 2011 v Bratislave

 • Zomrel bývalý účastník protikomunistického odboja Jozef Koudelka
  Vo veku 81 rokov zomrel dňa 7.11.2011 po ťažkej chorobe bývalý politický väzeň a účastník protikomunistického odboja Jozef Koudelka. Pohreb sa uskutočnil v Olomouci v sobotu 13. 11.2011 o 13.00 hod. v Kostole Dominikánov.Viac o Jozefovi Koudelkovi sa dočítate na webovej stránke http://www.cibulka.net/nnoviny/nn1993/nn3393/obsah/13.htm Ponovembrové potvrdenie komunistických zločinov a http://necenzurovane.ueuo.com/06/koudelka.html Pokračujúce utrpenie politického väzňa Josefa Koudelku je hanbou Českej republiky
 • Blaboliaci ožratý symbol ošťatého zamatového podvodu!
  K fotografiám uverejneným na blogu Rossa Hedvicka z osláv narodenín Václava Havla, nie je potrebný snáď ani žiadny komentár. Na adresu havlomodlárov a uctievačov nežnej transformácie socializmu na komunistický kapitalizmus, ostáva už len žalostné konštatovanie. Úbohosť uverejnených fotografií symbolizuje skutočnú tvár tzv. nežnej –alebo zamatovej revolúcie a dnešnú realitu 22 rokov po. Po každej revolúcii ostávajú víťazi a porazení. Porazenými v tomto prípade ostalo väčšina občanov bývalého Československa. Viac o tejto mystifikácii na stránke 17. november 1989-zamatový podvod.
 • Podstatné rozdiely medzi českým zákonom o účastnících odboje a odporu proti komunismu a slovenským zákonom o tzv. protikomunistickom odboji
 • V tieni času-spomienka na politického väzňa Emila Šveca
  Blíži sa november, výročie onoho času povstania "nových bojovníkov", povedal by som "prvej vlny privatizácie" národného odboja proti komunizmu. Jednou z "obetí" tejto "privatizácie" bol aj pilot Emil Švec, ktorý zomrel nedávno a dožil paradoxne v zápase s demokratickou justíciou, ktorá mu nie a nie priznať pravdu…. Jozef Múdry, agent komunistickej Štátnej bezpečnosti pod krycím menom Vranovský, ktorý dostal Emila Šveca únosom naspäť do Československa a de facto aj do väzenia, bol manželom krasokorčuliarskej trénerky Hildy Múdrej, ktorá trénovala aj olympijského víťaza Ondreja Nepelu (Saporro 1972).
 • Návrh na založenie Občianskej komisie, ktorá by pripravila verejnú žalobu na ponovembrových politikov za vlastizradu, zločiny proti ľudskosti a ekonomické zločiny
 • Jedno zabudnuté výročie
  Košický vládní program připravoval Beneš v Londýně a rozhodně to nebylo pod nátlakem komunistů. A snad nikdo nebude tvrdit, že Beneš byl zakuklený komunista. Ale jako prozíravý politik viděl, že pokračování poměrů první republiky je nemožné. Košický vládní program byl programem obnovy národního hospodářství zpustošeného válkou. Jeho podstatou byly čtyři dekrety o znárodnění průmyslu. Začalo se znárodněním velkého klíčového těžkého průmyslu, aby nakonec se znárodnily všechny podniky se 150 až 500 zaměstnanci. Znárodnění bylo chápáno jako akt sociální spravedlnosti, předání výsledků práce lidu do jeho rukou.
 • Chceme REFERENDUM o EUROVALE!
 • Výzva na zastavenie EUROVALU!
 • Bombardér Václav Havel slaví: Nekorektní ohlédnutí
 • Otvorený list predsedovi SAS Richardovi Sulíkovi
 • Elitní zabijaci a žoldáci českej armády uniesli a brutálne psychicky týrali syna členky Svetového združenie býv. čsl. politických väzňov australského občana Angela Catalana!
  Tak ako za bývalého režimu švárni chlapci v uniformách Pohraničnej stráže vraždili na hraniciach, súčasní režim si vychováva nových zabijakov ako potvrdzujú slová jeho matky:
  Zajimalo by me jestli jsou Svatovaclavsti gauneri ze 4. motorizovaneho pluku porad na vyplatni listine Ministetrstva obrany ceske republiky. Chapu ze elitnich zabijaku Ceska armada moc nema a mozna pocita s tim az se ozraly elitni ksindl vrati z vezeni a pak je posle reprezentovat vlast Svateho Vaclava nekam na mirovou misi aby tam podrezeli krk nebohemu civilistovi!
 • Informačný Spravodaj SZČPV č.4
 • Otevřený dopis prezidentovi České republiky Václavu Klausovi
  První šok, který lidé vrátivší se z náměstí ke každodennímu běžnému životu museli vstřebat, byla Vámi (a lidmi kolem Vás) prosazená blesková instalace neoliberálního neregulovaného kapitalismu, který v té době téměř nikdo v této zemi nechtěl (podle tehdejšího sociologického průzkumu si ho přála cca 3% lidí). V žádném volebním programu žádné politické strany nic takového nebylo a nikdo se občanů - voličů této země neptal, zda si to přejí či nikoli. K uskutečnění tohoto kroku bylo nezbytné zprivatizování obrovského státního majetku – jinými slovy přerozdělení "socialistického vlastnictví" do soukromých rukou.
 • RTL: Wie EU Abgeordnete absahnen
  Nenažranosť a arogancia europoslancov s platmi v priemere 14 727.- eur, čo je viac ako zarába kancelárka Merkelová, už prekonala nenažranosť a aroganciu komunistov!
 • Čo ak bol 11. september iný? Pochybnosti sú na mieste
  Ak sa oponentom oficiálnej verzie 11. septembra podarí dokázať určitú spoluvinu oficiálnych miest, mohlo by to naozaj viesť k akejsi vylepšenej forme demokracie, alebo by to tiež mohlo viesť ku koncu USA v podobe, aké doposiaľ poznáme. Alebo by snáď mohla pokračovať taká "demokracia", keď jej vláda bola zapojená v tak opovrhnutia činu?
 • Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém Bundestagu ke krizi eurozóny
  Štvavé výroky některých médií na adresu „líných jižanů“ odvádějí pozornost od strůjců a „profitérů“ z krize a umožňují úspornými balíčky a sociálními škrty „vyvlastnění“ většiny obyvatelstva v Evropě.
  .
  ..Ak chceme byť aj naďalej v súčasťou zjednotenej Európy, tak treba okamžite zharmonizovať-zjednotiť platy,dane,dôchodky , ceny ect.... Čo to Figel pre Slovensko vyjednal ? Zrejme vlastizrada je slabé slovo ? Už na to poukazujú aj nemeckí poslanci z klubu Die Linke...
 • Ctirad Mašín: "Havlova éra byla zhoubnější pro duši národa než řádění Stalinova kata Gottwalda"
 • Pietna spomienka pri Pamätníku obetiam okupácie 20. augusta 2011 v Poprade
 • Pietna spomienka pri Pamätníku obetiam okupácie 21. augusta 2011 v Poprade

  13.augusta  2011 o 11 hod. SEČ po dlhej chorobe zomrel v Cleevelandu v Ohio v USA v úzkom rodinnom kruhu pán Ctirad Mašín, hrdina protikomunistického odboja v bývalom Československu v rokoch 1951-1953.
  Česť jeho pamiatke.

 • Normalizátor Prof. PhDr. Pavol Mešťan, DrSc
 • Žiadosť o zverejnenie delimitačných protokolov
 • Gustáv Husák, zradca Dubčeka, zradca socializmu s ľudskou tvárou: Vladimír Špernoga
 • Normalizace tu ještě neskončila, tvrdí historik Michal Pullmann
 • Stanovisko Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov k masakre v Nórsku (Aký je skutočný profil nórskeho masového vraha?)
 • Básne Tatjany Šidlovej: Kríza a Nenažranci
 • Pietna spomienka 21. august 1968 Poďakovanie poslancovi NR SR Róbertovi Kaliňakovi
 • Snemovňa USA odhlasovala zákaz pomáhať líbyjským povstalcom-Vojnové zločiny NATO & Al-Kaida v Líbyi
 • DVD Sovietsky Príbeh je už dokončené!
 • Primár Nábělek pravicovej vláde - Treba sa im poďakovať. Siahli nám na život.
 • Symbolická pietna spomienka pri Pamätníku usmrtených na hraniciach v r. 1948-1989 v Kežmarku 26.6.2011
 • Nevyhnutné reformy? Dokedy?
 • Skutočná pravda o zamatovom podvode 17. novembra 1989
 • Sťažnosť pre porušenie zákona odoslaná GP SR a Ústavnoprávnemu výboru NR SR
 • Výzva Svetového združenia bývalých československých politických väzňov poslancom NR SR
 • Celosvetová zbierka na centrálny pamätník násilne odvlečeným do pracovných táborov v bývalom ZSSR v Turni nad Bodvou
 • Žiadosť odoslaná ministrovi vnútra SR Danielovi Lipšicovi a list predsedníčke vlády SR Ivete Radičocej
 • Francúzsko skonfiškovalo nevyplatené žoldy účastníkov vojny vo Vietname v rozpore s európskym dohovorom o základných právach a slobodách
 • Žiadosť o prehodnotenie návrhu na zrušenie bezplatného cestovného v MHD Prešov
 • SLOVENSKÁ ŽUMPA ...svinstvá mocných...blog Tatiany Šidlovej
 • Tatiana Šidlová-svedkyňa dodnes neobjasnenej smrti kňaza Přemysla Coufala
 • Pamätník obetiam kapitalizmu
 • Pán minister Lipšic, môžete sa hanbiť!
 • Predtým strážili socializmus – dnes parazitujú na štátnom rozpočte
 • Dostaňme film Sovietsky príbeh na školy!
 • Politický vězeň Fiala zahájil hladovku
 • Čínsky rast sa môže rozbiť o múr“ alebo zbožné prianie Nouriela Roubiniho
 • Prevrat v Rumunsku v roku 1989
 • List Márie Svitanovej manželke exprezidenta Michala Kováča
 • Informácia o bezpečnostnej situácii v ČSSR predložená ÚV KSČ
 • Život v komunistickom „raji“ po 2. svetovej vojne
 • Zomrel salezián Anton Hlinka
 • Kríza kapitalizmu - alebo je čas na zmenu?
 • Tzv. protikomunistický odboj podľa "zákonných obmedzení" MS SR a ÚPN
 • ARPÁD TARNÓCZY: VIDEL SOM UKRUTNOSTI KOMUNIZMU
 • Život nie je reality show - Eva Hromjaková
 • Sme schizofrenický národ dvoch tvári - 60. výročie popravy trenčianských študentov
 • Nikomu som neublížil – obete, alebo obyčajní udavači?
 • Mašinéria totalitného režimu ho poslala na smrť
 • Žiadosť o podanie návrhu novely zákona o príplatku k dôchodku pre politických väzňov č. 274/2007 Z.z.
 • 700 nenažrancov, ktorým štát znížil ich dôstojnosť a vážnosť
 • Tma na úsvite (Prečo USA a EÚ sústavne strácajú kredibilitu podporou darebackých štátov a zločineckých vlád?)
 • Česká vláda chce znížiť dôchodky komunistom - Slovenská vláda mlčí!
 • Návrh novely zákonov o výsluhových dôchodkoch
 • Kauza Pavlík - Havel, spor, v němž byla vyslechnuta pouze jedna strana
 • Najsmutnejšie Vianoce Ing. Ladislav Gooz- Svedectvo č.1.2011
 • Vyhlásenie Panslovanskej únie č. 2/2011 k hrozbe islamizácie Európy
 • Ostuda ČR: Největší koncentrační tábor v Evropě – Minkovice 1989 !!!
 • Pozadie krízy-TVIna
 • Madeleine Albrightová zarobila na Kosove milióny
 • Vyšetrovanie skončilo, zabudnite! Alebo sú Generálna prokuratúra SR a Ústavný súd SR skutočne zločinecké organizácie?
 • Zabíjajú ich, pomôžme im! Vladimír Palko
 • Nebezpečné počty: Eur. Ing. Dr. Bohumil Kobliha-Londýn

 • hlavna stranka