hlavna stranka

Zdravotná starostlivosť nepatrí do rúk obchodníkom

            Stavím sa, že arbitráž prehráme!  Takto sa vyjadril bývalý minister spravodlivosti SR za KDH a súčasný poslanec NR SR Daniel Lipšic v súvislosti s prijatím zákona eliminujúceho zisk zdravotných poisťovní, nezabudol ešte pohroziť, že  na rozhodnutie Ficovej vlády doplatia budúce generácie.
             Podstata problému je verejnosti všeobecne známa. Menej známou je skutočnosť, že v súkromných zdravotných poisťovniach pôsobia zahraničné subjekty z Holandska či Cypru. Po totálnom rozpredaji  strategických podnikov, kedy sa vláda Mikuláša Dzurindu správala ako pasák predávajúci vlastnú manželku, tu toho veľa neostalo a po SPP, energetike, či bankovníctve ostali už len toky verejných platieb občanov na zdravotné a sociálne zabezpečenie. Tam ešte stále bol priestor na zabezpečenie zisku čo priťahovalo  kapitál ako muchy na med.  Ak bývalá koalícia pokrytecky tvrdí, že poisťovniam ide v prvom rade len  o skvalitnenie a zefektívnenie dostupnosti zdravotných služieb, do čoho údajne zahraničný spoluúčastník investoval, tak je to bohapustá lož. Jediná oblasť kam investoval bola megakampaň na vymývanie mozgov slovenských občanov v štýle BMG Invest.
             Pokiaľ zástancovia dogmy „trh všetko vyrieši“ argumentujú  skutočnosťou, veď máme kapitalizmus a platy manažérov ZP či DSS môžu byť v akejkoľvek výške na čo by si mal občan odchovaný socializmom zvyknúť a prijať ako samozrejmosť, ostáva dodať len jedno. Áno platy si môžu tieto subjekty určovať neobmedzene ale nie z verejných platieb slovenských občanov a čo je podstatné výlučne len na základe vykázaného reálneho zisku! Táto principiálna logika platí aj na Západe! Ak tomu tak nieje ako v danom prípade  v SR, je povinnosťou štátu a jeho kontrolných mechanizmov zakročiť, čo nemožno považovať za boľševičke metódy ako pokrytecký tvrdí opozícia.
            Dnes keď NR SR prijala zákon, ktorý sa pokúša tento hyenizmus a 18 ročné sústavné okrádanie slovenských občanov eliminovať, Daniela Lipšica trápi obmedzenie zisku zahraničným spoločnostiam. Netrápi ho, že občana sa pri vstupe do ordinácie lekára už najprv nepýtajú čo mu je ale akú ma poisťovňu. O zdravotnom systéme aký je v Kanade, kde o súkromných spoločnostiach nechcú ani len počuť a rovnako je všeobecne známe, že tento systém im môžu v iných štátoch, vrátane USA len závidieť sa doposiaľ na Slovensku nikto ani len nezmienil. Pánovi poslancovi dávam do pozornosti list JUDr. Zvalu s Kanady premiérovi SR, uverejnený na stránke Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov. http://www.szcpv.org/07/zvala.html            Bohužiaľ aj vinou KDH sa po roku 1998 zaviedol na Slovensku mimoriadne tvrdý a voči občanom nekompromisný kapitalizmus na úrovni 19. storočia. V rozpore s ústavou bol zavedený princíp kolektívnej viny a každý práceschopný daňový poplatník musel zaplatiť privatizačnú či štátnu sekeru za ozdravenie bankového sektoru aby sa tento mohol vzápätí predať do zahraničia.  Bývalá koalícia si vo vlastnej servilite možno ani neuvedomila, že zo  západu vybrala  pre občana to najhoršie a práve to budú pociťovať a na to doplácať ešte budúce generácie. Na dokončenie tejto politickej sabotáže a totálnej straty energetickej bezpečnosti SR už ostáva len posledný krok a tým je prijatie Eura. (Pozri Diabolský plán, štátny rozpočet a euronadšenci http://szcpv.org/07/plan.html     a Guvernér ČNB: „Rychlé prijatie eura by bolo kontraproduktívnym krokom“ http://www.fragmenty.cz/iz00187.htm )
            Nie nadarmo sa hovorí, že najväčším víťazstvom antiktista je, keď má za svojho služobníka človeka v cirkevnom rúchu alebo v obleku politika. Kam sa podela nielen sociálna ale len obyčajná ľudská solidarita k svojmu blížnemu? Veď to boli práve politické strany pokrytecky sa zašticujúce slovom „kresťanské“ vo svojich názvoch, či to už bola SDKÚ alebo KDH, ktoré urobili zo Slovenských občanov gasterbeitrov a podnájomníkov vo vlastnej krajine, ktorých každý poplatok bude odvádzaný zahraničným spoločnostiam, či už za plyn, elektrinu, vodu alebo za vedenie účtu v banke. Teraz by chceli aj bezprácny zisk z obchodu so zdravím občanov!
KDH, zdiskreditovalo pojem kresťanský a k nemu  bezprostredne patriaci aj sociálny. Pokiaľ to po voľbách v roku 2006 pán Lipšic nechce pochopiť,  na rozdiel od neho to vidí ináč Kardinál Korec, ktorý si za to vyslúžil kritiku od poslanca KDH Vladimíra Palka. Ak dnes D. Lipšic ako právnik tvrdí, že arbitráž Slovensko prehrá, zrejme veľmi dobre pozná tzv. medzinárodné  právo – a to ako právo silnejšieho  a vplyvnejšieho, ktoré legalizuje okrádanie  občanov a  ekonomicky extrémizmus, pri ktorom je zdravotná starostlivosť výsadou majetných a tí ostatní a najmä zdravotne postihnutí, či sociálne odkázaní sú odsúdení k tichej sofistikovanej  postupnej ekonomickej likvidácii, tentoraz na rozdiel od fašizmu aj bez plynových komôr a krematórií.
         V KDH je ešte vždy dosť poctivých a čestných členov, ktorí chcú byť oddaní kresťanstvu a nepísanej morálnej povinnosti pomôcť svojmu blížnemu nielen slovami ale aj skutkami. Títo ľudia však nemajú reálnu šancu ovplyvňovať politiku, lebo vrcholové orgány KDH sú akýmsi klubom vyvolených tvoriacich zomknutú  elitnú skupinu bez vnútrostraníckej demokracie.
         Ak Slovenku niečo chýba tak je to práve skutočná kresťansko-sociálne orientovaná politická strana -obdoba CSU v Nemecku, ktorá by v sebe zlúčila atribúty kresťanstva, ľudskosti a sociálnej spravodlivosti. Nádej pre vznik takéhoto politického subjektu, v budúcnosti pre Slovensko tak potrebného, snáď môže byť v osobe poslanca NR SR  Petra Gaburu, ktorého KDH inkvizítorsky pre jeho kritiku do vlastných radov vylúčilo z poslaneckého klubu. S určitosťou možno predpokladať, že na Slovensku by sa našlo práve v časoch ohrozenia kresťanských hodnôt (pozri Boj za křesťanské hodnoty v EU http://www.szcpv.org/07/islamunia.html) dosť priaznivcov pre vznik prvej skutočne kresťansko–sociálnej strany po novembri 1989.

 

                                    František Bednár
Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov

  

hlavna stranka