hlavna stranka

Pavol Majko-kandidát na riaditeľa Tanapu alebo biely kôň Jána Budaja a Borisa Kollára?

Prečo súčasný riaditeľ TANAPu neuvádza v životopise všetko úplne a pravdivo?

Bude človek z prostredia developerov riadiť Tatranský národný park?

Zdieľaj  | 
You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.
   
      Prevzaté z internetu

Nikomu nevadí, že sme dali manažovať možno viac ako 1 miliardový majetok bývalému obchodníkovi s drevom priamo z TANAP-u, človeku, ktorý v minulosti nemal problém obhajovať nezákonnú ťažbu dreva a za 15 rokov pôsobenia v pozícii riaditeľa TANAP-u, nedokázal okrem iného splniť kľúčovú úlohu, ktorou ho poverilo niekoľko ministrov a to zabezpečiť zonáciu najstaršieho národného parku SR a pripraviť a prijať program starostlivosti o Tatranský národný park. Ministerstvo životného prostredia SR má aj množstvo iných kompromitujúcich materiálov o tejto osobe, ale mlčí. Nie je prekvapujúce, že riaditeľ národného parku postupne stratil dôveru skoro u všetkých aktérov v regióne, ale ma podporu u ministra Jan Budaj? Budeme dôverovať človeku, ktorý vo zverejnenom životopise k výberovému konaniu neuviedol úplne a pravdivé informácie napr. o svojom podnikaní a práci súvisiacich s ťažbou a obchodom s drevom a že stále je štatutárny orgán v občianskom združení, ktoré dostalo dotácie z Environmentálného fondu vyše 300.000 eur na údajnú ochranu a monitoring kamzíka?
https://www.facebook.com/zapovedniks

Prečo súčasný riaditeľ TANAPu neuvádza v životopise všetko úplne a pravdivo?

Pred výberovým konaním na riaditeľa Správy Tatranského národného parku Ministerstvo životného prostredia SR zverejnilo na svojej webstránke na základe súhlasu životopisy štyroch kandidátov. Medzi nimi je i životopis Pavla Majka, ktorý je už 15 rokov riaditeľom Správy TANAPu. Je preukazateľné, že Pavol Majko v ňom mnohé podstatné údaje neuviedol vôbec a viaceré neuviedol pravdivo, lebo ak by všetko uviedol ako to bolo, tak by si o ňom verejnosť aj výberová komisia urobila skutočný obraz, ktorý s úprimnou ochranou prírody nemá tak veľa spoločného.

Napríklad pri firme Interwood uviedol, že riadil len výrobu drevodomov pri aquaparku, ale neuviedol hlavnú činnosť tejto spoločnosti, ktorej sa venoval aj osobne a to nákupu dreva z Tatranského národného parku, napr. sám zabezpečoval v roku 2004 nákup 40.000 m2 (pre lepšiu predstavu ide o 1300 kamiónov dreva vyvezených z Tatier). Tiež nespomenul firmu Ekofarma z Liptovského Mikuláša, ktorej bol zamestnancom a ktorá v roku 2006 dostala pokutu za nelegálnu ťažbu dreva neoznačených stromov. V rozhodnutí o pokute sa hovorí, že túto firmu ako poverený zamestnanec a teda nezákonne konanie obhajoval Pavol Majko.

A prečo nespomenul, že už 15 rokov nezvláda alebo ani nechce zabezpečiť zonáciu národného parku, avšak veľa času a úsilia venuje ochrane kamzíka a ako výkonný riaditeľ Občianskeho združenia Les veselo podpisuje zmluvy s Environmentálnym fondom, kde prijal na údajný monitoring a výskum tatranského kamzíka pre Občianske združenie Les štátne dotácie v sume vyše 300.000 eur. Je v poriadku, aby Tatranský národný park viedla taká osoba, ktorá sa prezentuje tendenčne a v životopise o sebe uvádza nepresné údaje a tie kontroverzné zamlčuje? Ak Vás zaujíma viac zo života súčasného riaditeľa TANAPu a v čom sú si pán Majko a pán Fico v sľubovaní podobní, prečítajte si o tom rozsiahlejší článok https://machaon.eu/sk/pribeh-pavla-majka/

Bude človek z prostredia developerov riadiť Tatranský národný park?

Pred výberovým konaním na riaditeľa Správy Tatranského národného parku Ministerstvo životného prostredia SR zverejnilo na svojej webstránke na základe súhlasu životopisy štyroch kandidátov. Asi najväčším prekvapením medzi nimi je životopis Ing. arch. Michala Kuvíka, staršieho pána zo Smižian, ktorý sa netají tým, že už dlhé roky ako architekt pripravoval územné plány a ich zmeny a doplnky napr. Štrbského Plesa, Mlynice, Novej Lesnej či Starej Lesnej. Treba poznamenať, že od roku 2010 nebol žiaden z týchto územných plánov posudzovaný v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie. Každý návštevník, ale i obyvateľ týchto obcí si musí sám odpovedať, či urbanizovaný priestor s rozsahom a charakterom výstavby na Štrbskom plese, ale i v obciach podhoria je taký, aké očakávame v prírodnej perle Slovenska v Tatranskom národnom parku a v jeho ochrannom pásme.

Treba oceniť, že v životopise tento pán napísal aj úprimne, že sa podieľal na vypracovaní rôznych developerských projektov, či na príprave projektov hotelov a penziónov. No možno napríklad umiestnenie výstavby 135 rodinných domov v lokalite cennej mokrade Medzi vodami v obci Mlynica, kde mala byť výstavba vylúčená, označiť ako projekt so zložkami ochrany prírody a tvorby krajiny ako takéto projekty opisuje Ing. Arch, Kuvík vo svojom životopise? Preto sú na mieste otázky, čo motivuje človeka, ktorý môže ísť s kľudom do dôchodku, že sa chce stať riaditeľom najstaršieho národného parku? Čo má slovenskú verejnosť presvedčiť, že jeho celoživotný prístup byť proklientsky a ústretový k potrebám developerov, investorov a výstavby chtivých samospráv, vďaka čomu aj vybudoval roky vlastnú firmu, ktorá podľa finstatu zaznamenala za rok 2021 svoje najväčšie tržby aj zisk, sa zmení na prístup zameraný na ochranu prírody a krajiny a dlhobudovanú firmu v tomto období nechá len tak? Nebude tento človek v morálnom konflikte záujmov? Aké nové a inovatívne veci prinesie do národného parku architekt, ktorý skôr reprezentuje éru developerskej anarchie ako éru moderného národneho parku, ktorú spoločnosť od nového riaditeľa Tatranského národného parku má právo požadovať?
Mlynica v rukách developerov (machaon.eu)


https://youtu.be/M1WCT2uoam0

Poznámka:
Pýtame sa, ako môže kandidovať na funkciu riaditeľa Tanapu človek, ktorý je preukázateľne v konflikte záujmu keďže ako riaditeľ Tanapu a súčasne predseda Občianskeho združenia Les podpisuje  zmluvy s Environmentálnym fondom na štátnu  dotáciu vo výške 300 000 eur  na údajný monitoring a výskum tatranského kamzíka  čo by malo byť predmetom prešetrenia Generálnou prokuratúrou?

Medzi lukratívnymi nehnuteľnosťami v Mlynici pod Tatrami, sa nachádza aj stavba luxusnej rezidencie prešovského župana a predsedu KDH Milana Majerského.

https://youtu.be/Rj1O18-IGew

https://plus7dni.pluska.sk/domov/pozor-hlavu-cim-ma-problem-vlastnom-byte-majersky
https://plus7dni.pluska.sk/ludia/europoslankyna-lexmann-ide-manzelom-noveho-domu-pozrite-ten-luxus-tatrami

  Ako uviedol Denník N, https://dennikn.sk/minuta/2991300/kandidatúru šéfa komory záchranárov Františka Majerského na primátora Popradu budú podporovať strany KDH, Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko a STANK.
Strana KDH ako je všeobecne známe od svojho vzniku pokrytecky zneužívala kresťanstvo. Názornou ukážkou je osoba Milana Majerského, ktorý nedávno vyplakával v týždenníku Plus 7 dní, že musí  bývať s rodinou v byte Prešove s nízkym stropom a pritom zatajil, že si stavia vilku s jazierkami v obci Mlynica, v súčasnosti stále na LV vedenej ako lúky a trávnaté porasty. (Zrejme sa nechal inšpirovať Petrom Dujavom a jeho honosnou rezidenciou vo Veľkom Slavkove). Paranormalne_sidlo.mp4
https://www.youtube.com/watch?v=2oxA1FI8Koo&t=3s
Aj to je zrejme  jedným z dôvodov kandidatúry Pavla Majka na riaditeľa Tanapu.

Sekcia podpora demokracie-Svetové združenie bývalých politických väzňov


Výberové konanie na obsadenie pozície riaditeľa Správy Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici
p. Majko
Výberová komisia
Predseda: Ing. arch. Branislav Kaliský, generálny riaditeľ kancelárie ministra, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky
Členovia Mgr. Juraj Smatana, štátny tajomník I., Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky,
Mgr. Michal Kiča, štátny tajomník II., Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky,
JUDr. Emil Hubinák, poradca ministra životného prostredia Slovenskej republiky, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky,
Ing. Matej Dobšovič, poverený vykonávaním funkcie riaditeľa odboru riadenia národných parkov, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky,
JUDr. Michal Mertiňák, riaditeľ kancelárie generálneho tajomníka služobného úradu, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky,
Ing. Ján Slivinský, člen výberovej komisie určený zástupcami zamestnancov Správy Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici.




hlavna stranka