hlavna stranka

Poďakovanie primátorovi PrešovaZdieľať  | 
You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.

Poďakovanie primátorovi Prešova

V mene členov nášho združenia  vyslovujeme poďakovanie  novozvolenému primátorovi  Prešova pánu  Františkovi Oľhovi   za odpoveď  na žiadosť o obnovenie bezplatnej prepravy mestskou hromadnou dopravou  pre obete komunistického režimu a  stalinských gulagov.

Po našich  opakovaných žiadostiach adresovaných vedeniu mesta Prešov, po necitlivom zrušení už len tých niekoľko málo  úľav pre obete komunistického režimu, je pre nás táto odpoveď mimoriadne vzácna pretože je prejavom ľudskosti zo strany primátora Prešova. Toho sme sa žiaľ roky nedočkali od jeho predchodkyne  Andrei Turčanovej. Srdce bývalej primátorky neobmäkčili ani naše opakované žiadosti v ktorých sme apelovali ne jej kresťanstvo, ktorým sa ako nominatnka KDH  navonok ostentatívne prezentovala, vrátane vysvätenie jej kancelárie. K otázke aspoň nejakej pomoci pre príbuzných rodín obetí stalinských gulagov, ktoré často ani nevedeli kde boli ich živitelia  pochovaní, však  ostávalo jej srdce zatvrdnuté a uši hluché.
Ceníme si snahu pána primátora a jeho prísľub, že urobí maximum v rámci otázky bezplatnej prepravy, pre už len  tých niekoľko desiatok žujúcich oprávnených osôb z radov politických väzňov, tak ako je tomu v iných mestách na Slovensku. Prajeme mu veľa zdravia, síl a trpezlivosti pri plnení jeho predsavzatí a vysporiadaní sa s nezávideniahodným dedičstvom, ktoré mu zanechali jeho predchodcovia.

                                   Svetové  združenie bývalých politických väzňovhttp://www.szcpv.org/15/turcanova.html

Žiadosť o podanie návrhu na obnovenie bezplatného cestovného pre občanov násilne odvlečených NKVD do gulagov a ich príbuzných - odpoveď

http://www.szcpv.org/sno06/snoMHD.html Zoznam členov SZBPV mladších ako 70 rokov- držiteľov preukazov na prepravu (Politickí väzni, príbuzní násilne odvlečených do býv. ZSSR, oprávnené osoby odškodnené podľa zákona319/91 Zb.)
hlavna stranka