hlavna stranka

Protest Gorila II. protest proti ACTA a proti NWO- Košice 10.2.2012


Zdieľaj  | 
Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov (SZČPV) vyslovuje touto cestou poďakovanie tímu organizátorov a najmä pánovi Marošovi  Ambrózovi  za pozvanie   na tento protest na ktorom mohol vystúpiť s príhovorom tajomník našej organizácie František Bednár, ktorý  uverejňujeme v neskrátenej videonahrávke. Zároveň vyslovujeme hlboké poľutovanie nad krokom organizátorov protestu Gorila v Bratislave, ktorí sa oficiálne dištancovali od protestu v Košiciach.  SZČPV v tejto súvislosti uverejňuje Otvorený list určený bratislavským organizátorom protestu Gorila.http://korzar.sme.sk/c/6254909/o-protest-bol-v-kosiciach-maly-zaujem.html


Otvorený list organizátorom protestov Gorila z Bratislavy

Vážení organizátori protestov Gorila,

          Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov, ktoré zastupuje bývalých politických väzňov na Slovensku ako aj v zahraničí a  násilne odvlečených do gulagov, privítalo Vašu iniciatívu protestovať proti neúnosnému korupčnému stavu v našej spoločnosti k akému došlo po novembri 1989. Keďže prevrat v novembri 1989 sa nás bytostne týkal, obzvlášť citlivo vnímame skutočnosť, že tzv. Nežná alebo Zamatová revolúcia bola študentom ukradnutá a jej ideály boli zdefraudované, čo v konečnom dôsledku viedlo k súčasnému žalostnému stavu.
           
          V mene obetí komunizmu Vás preto vyzývame, aby ste si neuzurpovali výsostné postavenie a morálne právo na protesty, pretože viacerí statoční a odvážni občania už od roku 1989 neustále upozorňovali na to, proti čomu dnes už aj Vy protestujete. V roku 1990, kedy sa z bývalého Československa stala pračka špinavých peňazí,  Konfederácia politických väzňov v Poprade uverejnila Popradskú výzvu na preukazovanie pôvodu majetku pri privatizácii. Výzva je uverejnená na webovej stránke SZČPV  http://www.szcpv.org/pdf/vyzva.pdf kde je uverejnený aj návrh na založenie Občianskej komisie, ktorá by pripravila verejnú žalobu na ponovembrových politikov za vlastizradu, zločiny proti ľudskosti a ekonomické zločiny. http://szcpv.org/11/tribunal.html Bezúspešne bolo našou organizáciou podané  trestné oznámenie priamo na generála bývalej ŠtB Alojza Lorenca a ako potvrdzuje webová stránka www.necenzurovane.sk  náš člen a bývalý signatár Charty 77, Vladimír Pavlík  podal viacero trestných oznámení vo veci ekonomických zločinov a korupcie na konkrétnych politikov.
           
          Nemáte preto morálne právo určovať, kto sa môže alebo nemôže zúčastňovať protestov, či dokonca dištancovať sa od protestov organizovaných inými statočnými a čestnými mladými ľuďmi akými je aj Maroš Ambróz - organizátor protestu Gorila II v Košiciach 10. februára.
           
          Uvedomte si, že máme spoločný cieľ, ktorý sa dá dosiahnuť len ak sa dokážeme zjednotiť a prekonať rozdielnosť názorov. V opačnom prípade vyjde Vaša aj naša snaha na zmar a postupne sa po voľbách utlmí a rozplynie pod tlakom existenčných problémov občanov, finančnej krízy,  pripravovaného vojnového konfliktu s Iránom a snahou novej vlády odpútať ľudí od protestov, ktoré k ničomu zmysluplnému nepovedú, pokiaľ nepochopíte, že zmena je možná len politický -voľbami alebo revolúciou. Na tú však v súčasnosti neexistuje reálny predpoklad, pretože toto nie je november 1989, kedy režim stratil podporu Moskvy. Ak paušálne považujete všetky politické strany a to aj tie, ktoré nemajú nič spoločné so súčasným marazmom, strácate podporu a nič nedosiahnete. Jediná šanca niečo zmeniť sú totiž voľby. Ak pripustíme vznik ľavo-pravej koalície Smer SD-KDH, bude to len ďalšie zakonzervovanie gorilieho stavu. Možná je len iná kombinácia Smeru –SD s niekým, pretože táto strana má na výber už tri núkajúce sa nevesty. Okrem KDH je to aj Slotova SNS, ktorá ho ešte nedávno označovala za zradcu po schválení eurovalu spoločne s SDKÚ a spol. a do každej koalície pripravený Most –Hid.
           
          Pokiaľ by ste sa oboznámili s volebnými programami politických strán, je tam len jedná ktorá má ako prioritu v bode č. 1. za pomoci občanov donútiť politikov niesť zodpovednosť za svoje činy, prešetriť privatizáciu a prijať súhrn účinných zákonov na preukazovanie pôvodu majetku a jeho navrátenie do vlastníctva štátu. Na kandidátke tejto strany, ktorú média často označujú ako extrémisticku,  sú traja členovia Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov a ubezpečujem Vás, že tí by vzhľadom na svoju minulosť nikdy nevstúpili do extrémistickej strany, keby neboli presvedčení, že tie tzv. neextrémistické strany na Slovensku za 22 rokov totálne zlyhali. Extrém ekonomických zločinov a korupcie sa nedá odstrániť tzv. štandartnými politickými stranami, so zbabelými a vierolomnými politikmi, ochotnými po voľbách kolaborovať s hocikým len aby sa dostali k moci. Líder Ľudovej strany - Naše Slovensko Mgr. Marián Kotleba je asi taký fašista ako je Fico sociálny demokrat alebo Dzurinda pravicový politik. Len mladí ľudia nezaťažení korupciou a s odvahou ísť proti presile obuškov v záujme zachovanie symbolu Slovanov, alebo na ochranu našich občanov pred brutalitou a agresivitou  kriminálnych živlov neprispôsobivých občanov, sú schopní postaviť sa na odpor  aj proti presile politickej arogancie a korupčnej svojvôle  politikov prepojených   s gorilami. A práve to by malo byť naším spoločným krédom a konečným cieľom, ináč to bude len ďalšie víťazstvo goríl a porážka slušných ľudí.

V Poprade 11.2.2012             Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov


  • Návrh na založenie Občianskej komisie, ktorá by pripravila verejnú žalobu na ponovembrových politikov za vlastizradu, zločiny proti ľudskosti
  • hlavna stranka