hlavna stranka

Skončí KDH v budúcich voľbách ako HZDS?

Milí priatelia,

KDH má možnosť zakázať potraty a prijať Vatikánsku zmluvu s výhradou vo svedomí, ako i presadiť ďalšie bioetické princípy, ale KDH nemá záujem ani len vyjednávať!

Včera KDH prijalo deklaráciu s liberálnymi stranami o zostavení vlády, v ktorej táto téma napriek ubezpečeniam predsedu Figeľa CBR nemá žiadnu prioritu.

Smer dal však KDH neoficiálne vedieť, že príjme etické požiadavky KDH, vrátane zákazu potratov podľa poľského modelu. KDH však dalo ľahkovážny prísľub (podobne ako ten pred rokom Radičovej) bez akýchkoľvek podmienok, že so Smerom ani len nebude vyjednávať.

1. Je evidentné, že KDH doteraz nedosiahlo žiadne garancie pre svoje bioetické požiadavky od svojich liberálnych spojencov. Liberáli sú zlom budúcnosti (na Západe už prítomnosti), kým komunisti sú zlom minulosti.

2. KDH, ktoré chce byť otvorené k ľuďom, má dnes príležitosť zastaviť genocídu rokovaním so Smerom, ktoré mu len zvýši cenu. KDH nemá čo stratiť. Jeho voliči nie sú primárne vyhranení voči Ficovi (na rozdiel od SDKÚ a SaS), ako sú zásadoví v hodnotových veciach.

3. Ak by KDH dostalo garancie od Smeru, má jedinečnú pozíciu, že Smer bude závisieť od KDH, a nie ako pred 4 rokmi, keď Smer nepotreboval KDH. Dnes sú okolnosti iné.

4. Zodpovednosť za životy a duše desiatok tisícov sú na pleciach Jána Figeľa. Povzbuďte ho, aby sa nebál zrušiť planú dohodu, do ktorej KDH aj tento rok vmanérvroval Daniel Lipšic.

5. Píšte, telefonujte, či SMSkujte Jánovi Figeľovi, aby okamžite predložil svojim liberálnym partnerom podmienku zakázať potraty a ak ju nepríjmu, aby šiel rokovať s Ficom.


Je príliš málo utešovať sa dohodou, že nebudú uzákonené homosexuálne partnerstvá, lebo tie nám tu každú chvíľu aj tak natlačí Európska únia skrz Lisabonskú zmluvu.

6. Tu je kontakt:

    * PREDSEDA HNUTIA
      Ing. Ján Figeľ
      Riaditeľ kancelárie: Branislav Staníček
      telefón: 02/ 58233 433
      fax: 02/58233 434
      mobil: 0917 317 169
      e-mail: branislav.stanicek@kdh.sk
    * Sekretariát: Ing. Eva Kapelová
      telefón: 02/58233 431
      fax: 02/58233 434
      e-mail: sekretariat@kdh.sk

Dobrovoľníci na pomoc s výstavou počas LEVOČSKEJ PÚTE 3. a 4. júla 2010, prosím, hláste sa na tel. čísle 0907 534 623 alebo na tejto emailovej adrese.

Vopred vďaka za Vašu angažovanosť.

Jana Tutková
riaditeľka CBR

Centrum pre bioetickú reformu, P.O. Box 1, 054 01 Levoča, tel. 069 201 3223, web: www.pravonazivot.sk


Diskusia


hlavna stranka