hlavna stranka

 

 

Tanec nad vlastným hrobom

Svetová banka oceňuje čínske investície v Afrike

Za tanec nad vlastným hrobom možno bez zveličovania  označiť dlhodobo amorálnu politiku Západu voči komunistickej Číne. Urobiť z Číny ekonomické monštrum a najväčšiu továreň Ameriky len kvôli zisku z lacnej pracovnej silu je zločin a politická sabotáž s ďalekosiahlymi následkami, ktorý by mal byť stíhaný zákonom. To čo sa nepodarilo ruským komunistom, vďaka neskutočnej hlúposti a chamtivosti politických elít Západu, dokázala elegantne Čína, ktorá už svojimi devízovými rezervami drží pod krkom americkú ekonomiku a expanduje najmä do Afriky a postupne aj do Južnej Ameriky a celého sveta. Najväčší porušovateľ ľudských práv, tak dnes vojensky podporuje darebácke režimy v Afrike a stáva sa najväčším importérom surovín z tohto ťažko skúšaného kontinentu. Pokiaľ dnes Svetová banka na čele z neokonzervatívcom Wolfowitzom chváli komunistickú Čínu za investície v Afrike tak je to už prejav politického zlyhania hraničiaceho s pomätením mysle a pripomína to zlyhanie Ameriky v časoch kedy americké spoločnosti ako U.S. Standard OIl spolupracovali s  I.G. Farben a ekonomicky umožnili nástup Hitlera k moci v nacistickom Nemecku. Zdá sa, že západný svet  je nepoučiteľný a koleduje si o ďalšieho Frankenšteina, ktorého si sám vyrobil.

Viliam Kovalčík


Svetová banka oceňuje čínske investície v Afrike
Pozrime, kto to hovorí. Človek niekedy neverí vlastným očiam. Po masívnych mediálnych kampaniach proti rastúcemu tzv. „čínskemu vplyvu“ v čiernej Afrike, naraz také slová ocenenia! Pokiaľ ťažili a predávali africkú ropu len BP, Schell a pod. bolo roky s ľudskými právami, akože, všetko v poriadku. Pokiaľ korupčné africké vlády nakupovali západné zbrane a svoje obyvateľstvo nechávali živoriť závislé na zahraničnej potravinovej pomoci, bolo všetko v poriadku. Ale teraz už USA zriaďujú „vojenské veliteľstvo pre Afriku“, z ich pohľadu a podhľadu surovinových monopolov zrejme usúdili, že majú „škodnú v kurníku“! Pritom Afričanom netreba posielať ryby, ale ak už niečo, tak radšej udice !
Kritici: Peking sa nestará o výčitky o porušovaní ľudských práv
Washington – Svetová banka pochválila Čínu za výstavbu naliehavo nutnej infraštruktúry v Afrike. Pekingská vláda financuje projekty elektrární a železničné spojenia na celom tamojšom kontinente, hovorí sa v správe uverejnenej vo štvrtok. Ako protihodnotu získava  nastávajúca, po energiách hladná hospodárska veľmoc ropu a iné suroviny. Obe strany sa takto dopĺňajú navzájom hospodársky, tvrdí Svetová banka.
Čína sa podľa tejto správy snaží o obchody s viacej, ako 35 africkými krajinami, medzi nimi je Nigeria, Angola, Sudan a Etiopia. Kritici predhadzujú Pekingu, že sa pri svojich hospodárskych vzťahoch nastará o porušovanie ľudských práv. Tak napríklad importuje Ľudová republika dve tretiny ropy ťaženej v Sudáne a bola opätovne vyzvaná, aby využila svoj vplyv na tamojšiu vládu, aby sa pohli mierové snahy v krízovej provincii Darfur. Podľa tejto správy je Čína závislá jednou tretinou na importoch ropy z afrických štátov. (APA/AP)
Weltbank würdigt Chinas Investitionen in Afrika
http://derstandard.at/druck/?id=3411183


S témou súviasiace:Impérium v úpadku J. Paluch
Tichá hrozba pro Austrálii V. Eminger
Výsledek globalizace Vlastenecké zprávy
Nové strediská síl globálneho hospodárstva
Ja nechci umet cinsky...Ross Hedvicek


Verejné popravy v Číne


hlavna stranka