hlavna stranka

30 rokov po "Nežnej" alebo ako poslanec verejne pluje na obete komunistického režimu a ich rodiny a vyzýva k revolúcii a návratu komunizmu


Zdieľať  | 
Podpora a propagácia skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd

§ 421, podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd
(1) Kto založí, podporuje alebo propaguje skupinu, hnutie alebo ideológiu, ktorá smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, alebo ktoré hlása rasovú, etnickú, národnostnú alebo náboženskú nenávisť alebo kto propaguje skupinu, hnutie alebo ideológiu, ktorá v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na štyri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom,
b) závažnejším spôsobom konania, alebo
c) za krízovej situácie.

§ 422 Prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd
(1) Kto verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom, najmä používaním zástav, odznakov, rovnošiat alebo hesiel, prejavuje sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii, ktorá smeruje alebo v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, alebo ktorá hlása rasovú, etnickú, národnostnú, náboženskú nenávisť, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.
(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto pri čine uvedenom v odseku 1 používa pozmenené zástavy, odznaky, rovnošaty alebo heslá, ktoré vyvolávajú zdanie pravých.

Vazene damy, vazeni pani, vsetci ktori si vazite slobodu a vsetci, ktori vedia aky bol zlocinny komunisticky rezim.

Uz dlhsie som sa len prizeral tomu ako dokaze konkretny politik na svojom (politickom, NIE sukromnom profile na FB ) verejne propagovat a obhajovat komunizmus a doslova vyzyva obcanov na navrat totality, neslobody formou revolucie. Konkretne ide o p.Blahu,  poslanec Národnej rady SR za stranu SMER-SD, predseda výboru NR SR pre európske záležitosti, overovateľ Zahraničného výboru NR SR, vedúci Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy a člen Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení OBSE.

Dnes som uz nevydrzal, nakolko DNES po 30tich rokoch by sme si mali vazit slobodu a demokraciu, dnes v tento pamatny den je toho uz vela a ja Vas vsetkych naozaj velmi pekne prosim, aby ste sa akymkolvek sposobom angazovali, vyvinuli spolocensky tlak, vyjadrili sa verejne, odsudili taketo zmyslanie, pretoze Vy ste ti co pamataju aky bol komunisticky rezim zlocinny a co Vam a Vasim rodinam napachal. Je mi strasne smutno ked citam niektore statusy, ktore verejne dehonestuju obete komunistickeho rezimu, ktore obhajuju navrat ku komunizmu a jeho totalitnemu zmyslaniu.  Je povinnostou kazdeho jedneho z nas sa k tomu postavit a nedovolit navratu totality a neslobody v Slovenskej republike, ktora bola polozena a je zaktovena v ustave ako demokraticka republika. Ja za mna podavam podanie na MVSR za extremisticke utoky a porusenie  Zakona SR 125/1996 Z.z. (Zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému) a posielam oficialny list na pani prezidentku SR a premiera SR s vyjadrenim hlbokeho znepokojenia nad stavom demokracie a posliapavanim jej zakladov poslancom NRSR, vladnym poslancom ,ktory dokonca zastupuje SR v mnohych oblastiach v EU a vo svete.

Posledne dni a jeho aktivita na profile kde ju zdiela ako politik za vladu SR, comu prikladam velku vaznost, je naplutim do tvare vsetkym obetiam komunizmu.Vyberam naozaj len tie detaily, ale v kazdom clanku ci videu sa pomalystupnuje oslava komunizmu a nabadanie k jeho prinavrateniu.O to viac by malo byt nasou obcianskou povinnostou urobit vsetko preto aby politik, verejne cinna osoba a zastupca casti volicov takto neposliapaval demokraciu a neplul do tvare tych ktorym znicil komunizmus zivot.

Uvedeny mail posielam aj na zastupcov Ustavu politickych vied SAV kde p,Blaha vystudoval a ostal vedeckym pracovnikom a na VS Danubius kde prednasa (co povazujem za absurdne vzhladom na to ake myslienky siri)

1. ) Clanok zo dna 16.11.2019 - https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2456764344562130
Tu kde pan poslanec okrem ineho pise:
Citujem
 " PRÍDE ČAS, KEĎ SI SLOBODU VEZMEME SPÄŤ
Skutočnú slobodu.Slobodu pre národ.
Slobodu pracujúcich ľudí. 17.novembra 1989 nám ju vzali.Príde čas, keď si ju vezmeme späť.Pobeda!

2.) Video zo dna 17.11.2019 -  https://www.facebook.com/watch/?v=2435731493318222
Kde pan poslanec od 6:06 min otvorene hovori:
"17.novembra chcem preto komunistom povedať jedno velke .DAKUJEME!!"

alebo starsie prispevky: rok 2017:Clanok pre DAV DVA (rozhovor s Ľubošom Blahom pre DAV DVA)

"Komunistom musí byť každý normálny človek"

3.) Clanok. zo dna 17.11.2019  -https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2457726774465887?__tn__=K-R

citujem: "Dnes oblbujú mladé štence, čo v 89 vrteli bičíkmi a o socializme nevedia zhola nič. Ale budú vám rozprávať, aká tu vládla totalita. Jediný "teror", čo zažili, bol, že namiesto fetovania museli zbierať papier v iskričkovskom úbore.

4.) A ako vrchol je clanok: https://davdva.sk/lubos-blaha-komunisti-zobrali-slobodu-kseftarom-podvodnikom-zlodejickom-a-nemoralnym-cynickym-a-arogantnym-milionarskym-prasatam/?fbclid=IwAR1a1J7voTN2Zvht9PG_pff506JeAulFGcW_dENqH0Om3UrfLxsESNiFyhg

kde citujem " Komunisti zobrali slobodu kšeftárom, podvodníkom, zlodejíčkom a nemorálnym cynickým a arogantným milionárskym prasatám"

Verim ze kroky ktore kona pan poslanec na svojom verejnom politickom profile a na inych mediach vam neostanu lahostajne a ze zaujmete zasadne stanovisko. Dakujem za vasu angazovanost

S uctou

obcan SR
Michal Porubän


hlavna stranka