hlavna stranka

73. VÝROČIE KONCA 2. SV. VOJNY

Pri príležitosti 73. výročia Víťazstva nad fašizmom Veľvyslanectvo Ruskej Federácie pozvalo Svetové združenie bývalých politických väzňov na spomienkovú akcii v Poprade 8. mája na cintoríne pri vojnových hroboch Československých vojakov a vojakov Červenej armády, na ktorej za združenie položili veniec predseda František Bednár a Marek Duda.

Na Popradskom cintoríne je vyše 50 hrobov československých a sovietskych vojakov, ktorí padli na sklonku najstrašnejšej vojny v histórii ľudstva, ktorá si vyžiadala desiatky miliónov obetí. Najväčšou tragédiou 2. svetovej vojny bolo, že väčšina týchto obetí, na rozdiel od predošlých, bola z radov civilného obyvateľstva.Zdieľať  | 

Na Popradskom cintoríne je vyše 50 hrobov československých a sovietskych vojakov, ktorí padli na sklonku najstrašnejšej vojny v histórii ľudstva, ktorá si vyžiadala desiatky miliónov obetí. Najväčšou tragédiou 2. svetovej vojny bolo, že väčšina týchto obetí, na rozdiel od predošlých, bola z radov civilného obyvateľstva.

Pohľad na hroby padlých vojakov  aj po  73 rokov núti k zamysleniu. Každý z nich mal svoju rodinu, ktorá ho už nikdy neuvidela a často ani nevedela kde je pochovaný.  Títo padlí, ktorí určite chceli žiť  sa stali obeťami mocenských záujmov, ktoré od nepamäti vyvolávajú vojny, smrť a nesmierne ľudské tragédie. Mnohí z nich nechceli nikdy obetovať svoje životy v mene ideológie, ktorá si ich smrť privlastnila,  ale chceli brániť svoju krajinu proti okupantom.  Bývalé Československo a bývalý Sovietsky zväz majú spoločnú historickú skúsenosť so zradou a porušením zmlúv. Československo zradili a obetovali Hitlerovi v Mníchove 1938 jeho vlastní spojenci a Sovietsky zväz bol zákerne prepadnutý  po bezprecedentnom porušení zmluvy o neútočení, ktorú podpísali ministri zahraničných vecí  Molotov a Ribbentrop.   Týmto sa vtedajšie mocnosti-spojenci Československa dostali svojou vierolomnosťou na úroveň Hitlera,  ktorého osudová chyba napadnúť Sovietsky zväz zničila aj s jeho treťou ríšou.  Ak by sa tak nestalo, nikdy by neboli ani desaťtisíce násilne odvlečených NKVD do pracovných táborov GULAG.

Obeťou mocenských záujmov sa žiaľ vždy stanú nevinní a 2. svetová vojna vo svojom vražednom šialenstve  sa stala triumfom samotného Antikrista.

Poučil sa svet z tejto tragédie? S nástupom jadrových zbraní a ideologickým zápasom poznačeným studenou vojnou sa  súboj mocností  transformoval na permanentné obmedzené vojenské konflikty, ktorých zoznám by bol siahodlhý. Vinníci a páchatelia sú známi ale záujmy  a mediálny vplyv zbrojného a priemyselného komplexu je dominantný.  Ideologický zápas sa zmenil na imperiálny a globalistický.  Z ateistického Sovietskeho zväzu  je  dnes Rusko, ktoré sa vrátilo k svojim tradíciám a k Bohu, tak ako to predpovedalo jedno s Fatimských proroctiev.  V protiklade s tým Západ, ktorý  ho kedysi pranieroval  za dialekticky materializmus sa vo svojej dekadencii od Boha čoraz viac vzďaľuje a uctieva namiesto Boha  modlu zlatého teľaťa a približuje sa čoraz viac samotnému Antikristovi. 

Západ so svojim morálnym úpadkom kráča v stopách starého Ríma a Rusko pod patronátom Krista a Bohorodičky  by chcel vidieť na kolenách. Ťažko skúšaný národ, ktorý  vzdoroval Napoleonovi a Hitlerovi  dnes opäť stojí pred osudovou skúškou.  Amerika, ktorej kongres financoval vysielanie rádií Hlas Ameriky a Slobodnú Európu  dnes paradoxne obviňuje Rusko z ovplyvňovania volieb. Po rozvrátení Iraku, v ktorom sa nikdy nenašli chemické zbrane a zavraždení Kaddáfiho je na rade Sýria a Irán.  Európu dnes zaplavujú tisíce emigrantov z krajín, ktoré sama svojím spolupáchateľstvom rozvrátila.  Protiruská hystéria sa stupňuje a svet sa nebezpečne približuje k vojnovému konfliktu v ktorom by nebolo víťazov.  Ak si Západ neuvedomí, že tak ako dnešné Nemecko už nie je nacistické rovnako ani dnešné Rusko nie je Sovietsky zväz, neostane nám nič iné len sa modliť, aby sme to prežili, pretože ak tu už nebude Rusko ocitneme sa už len v moci samotného diabla.

 
František Bednár
predseda SZBPV
hlavna stranka