hlavna stranka

Predseda SZČPV bol pri príležitosti 25. výročia pádu komunizmu pozvaný veľvyslancom Poľska na konferenciu o prínose Poľska k pádu železnej opony

Zdieľaj  | 

Dňa 29. mája 2014 sa pri príležitosti 25. výročia pádu komunizmu uskutočnila v Bratislave, v budove NR SR, konferencia "Prínos Poľska k pádu železnej opony. Konferenciu slávnostne otvoril Tomasz Chloň, veľvyslanec Poľska na Slovensku. Konferenciu moderoval Martin Bútora, čestný predseda IVO. V príhovoroch vystúpili, Hana Suchocká, bývalá premiérka a ministerka spravodlivosti PR, Magdaléna Vášáryová, poslankyňa NR SR. Okrem iných sa jej zúčastnil Ondrej Krajňák, predseda Správnej rady ÚPN a Andrzej Jagodziňski, riaditeľ PI v Bratislave.

V Bratislave vyhlásili výsledky súťaže o páde komunizmu v Poľsku
http://www.upn.gov.sk/aktuality/v-bratislave-vyhlasili-vysledky-sutaze-o-pade-komunizmu-v-polsku/


Pozvánka    

Dokumentárny film Zamatoví teroristi bol po Karlových Varoch a Berlíne ocenený aj na festivale vo Varšave.
Zatiaľ čo na Slovensku je film a otázka odboja proti totalitnému režimu prijímaná kontroverzne, ako uviedol jeden z režisérov Peter Kerekes, vo Varšave boli projekcie vypredane a publikum reagovalo najspontánnejšie so všetkých doterajších premietaní. Je to predsa len národ, ktorý vie oceniť "bohaterow" Najčastejšia otázka bola, prečo boli v Československu len traja" teroristi".
http://planetedocff.pl/index.php?page=film&i=2779
http://sowamagazyn.blogspot.sk/2014/05/film-aksamitni-terrorysci-zamatovi.html

hlavna stranka