hlavna stranka

UKONČENIE PETIČNEJ AKCIE ZA VYHLÁSENIE MESTSKÉHO REFERENDA O UMIESTNENÍ ZÁKLADNE NATO V POPRADE


Zdieľaj  | 
<script src="http://polls.wz.cz/showjs.php?id=2147&user=szcpv"></script>

UKONČENIE PETIČNEJ AKCIE ZA VYHLÁSENIE MESTSKÉHO REFERENDA O UMIESTNENÍ ZÁKLADNE NATO V POPRADE
Dňa 12. septembra 2014, bola spustená petícia za vyhlásenie mestského referenda o umiestnení logistickej základne NATO v Poprade, ako reakcia na ponuku prednesenú na samite NATO prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom, umiestniť v Poprade logistickú základňu. K 15. novembru 2014 petíciu podpísalo 1826 občanov. Petičnú akciu podporili aj kandidáti na poslancov do mestského zastupiteľstva za koalíciu politických strán 7 Statočných, Slovenská ľudová strana a Právo a spravodlivosť, vrátane kandidáta na primátora Františka Bednára. Vyhlásenie referenda a podniknutie všetkých krokov k zrušeniu zámeru zriadiť základňu NATO v Poprade, bolo jedným z bodov volebného programu tejto koalície. Výsledky komunálnych volieb 15. novembra 2014 a volebná prehra našej koalície, z ktorej sa ani jeden z našich kandidátov nedostal do Mestského zastupiteľstva, ukázali, že otázka bezpečnosti a našej angažovanosti v stupňovaní novej studenej vojny je väčšine občanom Popradu ľahostajná. Podpisovú akciu naši dobrovoľníci uskutočňovali v uliciach mesta bez nároku na odmenu, na úkor voľného času a za vlastné finančné prostriedky. Pre nezáujem oslovených o podporu ďalšieho pokračovania petície, keďže na jej odovzdanie poslancom Mestského zastupiteľstva v Poprade bolo potrebných 30% podpisov oprávnených voličov, teda aspoň 13 000 podpisov, sme dňom 1. 12. 2014 ukončili túto petičnú akciu.

Osoba určená pre styk s orgánom verejnej správy tejto petície
František Bednár
Popradčania už podpisujú petíciu proti skladu NATO


Žiadam Vás, páni Bednár, Danko, Gašper, Švagerko, ako občanov Popradu, kandidátov na primátora mesta Poprad, aby ste sa vyjadrili pre popradradio.sk, či súhlasíte, aby bola základňa NATO v Poprade, podľa záväzku predneseného prezidentom SR p.Kiskom na NATO Summit 2014. Stanovisko prosím poslať do 19.00. hod., 8.9.2014. Imrich Body, popradradio.sk.

Stanovisko k umiestneniu základne NATO v Poprade

Ako som uviedol dňa 8. 9. 2014 v rozhovore pre TA3, rozhodnutie prezidenta SR  a ministra zahraničných vecí SR, bez vyjadrenia občanov Popradu k tzv. materiálovej základni NATO v Poprade, je bezprecedentným  krokom smerujúcim k zásadnej zmene bezpečnostnej situácie a ohrozeniu občanov Popradu a celého Slovenska  v prípadnom vojnovom konflikte, pretože Poprad by sa stal primárnym vojenským cieľom. Nikde v Rakúsku alebo Francúzku sa v Alpách  nenachádza vojenská základňa NATO.  Je poľutovaniahodné, že prezident, ktorý by mal ľudí spájať a ponúkať riešenia k upokojeniu situácie, naopak jednostranne prilieva olej do ohňa komplikovanej situácie na východ od našich hraníc.  Keďže mnohí z Popradčanov ho vo voľbách podporili  o to väčšie je ich sklamanie. 
Vzhľadom na to, že  by sotva z časových dôvodov a súčasnej situácie v Poprade bolo priechodné spojiť referendum s konaním komunálnych volieb, ako kandidát na primátora vyhlasujem, že v prípade zvolenia bude mojim krokom  podanie návrhu na vyhlásenie mestského referenda v ktorom sa občania budú môcť demokraticky a slobodne vyjadriť k otázke či si prajú, aby bola v Poprade základňa NATO. Ak to poslanci neschvália budem iniciovať petičnú akciu pre získanie potrebných 30% hlasov oprávnených voličov v Poprade.  O tento bod bude patričné upravený aj môj volebný program pre komunálne voľby.
Základňa NATO je to posledné čo Poprad potrebuje. V prvom rade potrebujeme vytvorenie pracovných miest pre mladých ľudí a zabezpečenie  ich perspektívy, tak aby neboli nútení odchádzať do zahraničia.  Slovensko by malo byť nezúčastneným štátom, ak sa už nepodarilo presadiť neutralitu po novembri 1989 a nemalo by sa nechať vťahovať do vojnových konfliktov. Máme preto dostatok negatívnych historických skúseností. Paradoxne nás vždy zradili naši spojenci, či už to bolo v Mníchove v roku 1938 alebo v auguste 1968, kedy nás prepadli vojska Varšavskej zmluvy. Slovenskí vojaci už v minulosti neraz bojovali na nesprávnej strane. Na Východnom fronte v čase I. Slovenskej republiky a žiaľ aj dnes pôsobia na území štátov s ktorými sme nikdy nemali žiadne konflikty. Je poľutovaniahodné, že dnes sa najviac o militarizáciu Slovenska snažia synovia bývalých normalizátorov po roku 1968 a paradoxne zatiaľ čo ich otcovi brojili proti  USA, imperializmu a NATO, ich potomkovia chcú zo Slovenska urobiť militarizovanú zónu a prestupnú stanicu NATO.

                                                                                              František Bednár


Petíciu môžete podpísať aj v kancelárii SZČPV na Nám. sv. Egídia 102/10, prízemie, každý piatok v čase od 9.30 hod. do 11.30 hod., alebo po oznámení podľa dohody Petície si vyzdvihneme aj u Vás, ak nás o to požiadate telefonicky, SMS alebo e-mailom. Podpísané petície môžete tiež osobne doručiť alebo odoslať poštou na adresu: František Bednár, Nám. sv. Egídia 102/14, 058 01 Poprad, kontakt: e-mail: szcpv@szcpv.org , tel: 052 7722626, mobil: 0903 142 771.
INTERNETOVÉ PETÍCIE
 • Vyjadrenie nesúhlasu s vybudovaním základne NATO na území SK http://www.peticie.com/zakladna_nato_na_svk
 • Petícia za vypísanie referenda o neutralite Slovenska http://www.peticie.com/peticia_za_vypisanie_referenda_o_neutralite_slovenska

 • http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/1397832

  V Popradu by měl být muniční sklad NATO. Místní protestují a chtějí referendum
  18. září  2014 v 09:55  
  Náměstí v Popradu - Foto: Kristian Slimak, Wikipedia
  Náměstí v PopraduFoto: Kristian Slimak,
  Slovenský premiér Robert Fico nechce na území Slovenska základnu vojsk NATO. Přítomnost aliančních vojáků je pro něj nepřijatelná. Kvůli ukrajinské krizi ale nabízí kompromis. Muniční sklad pro potřeby aliance u Popradu. To se ale nelíbí řadě místních obyvatel, organizují proto protesty.
  Lidé v Popradu muniční sklad Severoatlantické aliance nechtějí, a tak vznikla petice požadující referendum. Na hlavním náměstí stojí stánek a na něm slogan Sklad NATO do Tater nepatří. Organizátorem je František Bednár. 
  „Hlavním důvodem je to, že Poprad je turistická oblast, jsou tady Vysoké Tatry. Takže muniční sklad se má rušit. Oni jdou místo toho do ještě většího extrému a nabídnou ho NATO, aby tu byla ještě větší základna. To je nesmysl,“ tvrdí. 
  Aby mohlo městské zastupitelstvo v Popradu vypsat referendum o logistické základně NATO, musí petiční akce získat minimálně 12 500 podpisů. 
  2:29 / 2:29
  V Popradu by měl být muniční sklad NATO. Místní protestují a chtějí referendum. Mluvil s nimi zahraniční zpravodaj Petr Vavrouška
  Vložit na svůj web
  „Podle počtu oprávněných voličů v Popradě, těch je nějakých 43 tisíc, bychom měli mít minimálně těch 12 a půl tisíce. Ale rádi bychom jich měli víc, protože nasbíráme i nějaké neplatné podpisy, tak aby byla rezerva,“ říká Bednár. 
  Na petici proti muničnímu skladu se podepsal i pan Michalík. „Je to hra světového kapitálu, který má svoje zájmy, a to je mocenský boj. Amerika si myslí, že je daleko, takže my jsme její rukojmí,“ je přesvědčen. 
  Většina občanů Popradu vojenský sklad nechce. Včetně primátora. A jaké je oficiální stanovisko města? 
  „Město Poprad se aktuálně k tomuto tématu už nebude vyjadřovat, protože se mezitím stalo předmětem politického boje,“ sděluje mluvčí Marián Galajda a dodává: 
  „Dodatečným vyjádřením názoru Popradčanů na toto téma je i probíhající anketa na městském webu, kde mají možnost vyjádřit svůj názor k potenciálnímu zřízení této logistické základny i ke způsobu, jakým to bylo celé komunikováno.“ 
  „Když už jsme se nemohli vyjádřit k rozdělení Československa, k tomu, že jdeme do NATO – protože tehdy referendum nebylo – myslím, že bychom se měli vyjádřit aspoň k tomu, zda tu budeme mít vojenskou základnu,“ uzavírá jeden z místních obyvatel. 

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/347146-lide-v-popradu-se-bouri-odmitaji-municni-sklad-nato.html

  Lidé v Popradu se bouří, odmítají muniční sklad NATO

  PopradObyvatelé východoslovenského města Poprad odmítají nápad na zřízení logistického centra a muničního skladu Severoatlantické aliance ve městě. Tuto nabídku představil prezident Andrej Kiska na nedávném summitu NATO.

  Poprad
  FOTO: Profimedia.cz
  pondělí 8. září 2014
  Obyvatele Popradu překvapila zmíněná nabídka o to víc, že nový slovenský prezident pochází právě z tohoto města. Televize TA3 udělala průzkum mezi obyvateli města a z oslovených souhlasila s muničním skladem pouze jedna žena. „Naši lidé by tam mohli najít uplatnění,“ uvedla.
  Odmítavých stanovisek však byla naprostá většina. „Nepotřebujeme to tady,“ uvedl jeden obyvatel. „Měla bych strach,“ dodala starší žena. „Ať si to domluví Amerika s Ruskem a Evropu ať do toho netahají,“ přidal svůj názor další muž. „Možná si tím znepřátelíme jiné státy a ještě nás do něčeho vtáhnou,“ dodal.
  Proti zřízení logistického centra a muničního skladu se postavilo také Světové sdružení bývalých československých politických vězňů. Sdružení požaduje, aby se vypsalo referendum a lidé mohli vyslovit svůj názor k tomuto záměru. „Poprad je centrem turistické oblasti. Postavit tady vojenskou základnu je něco podobného, jako kdyby v rakouských nebo švýcarských Alpách chtěli zřídit základnu NATO,“ uvedl předseda sdružení František Bednár.
  Obyvatelé města už podepisují elektronickou petici proti muničnímu skladu a prezidentovi Kiskovi vzkazují, že v Popradu ztratil politické body. „Měl se nejdřív s někým poradit, než vydal toto prohlášení,“ domnívá se starší muž. „Když to řeknu já, tak je to můj názor a nikomu neublížím, ale když to řekne on, nevím, jaké to může mít dopady,“ dodal.
  Ivan Vilček (Bratislava), Právo
  http://www.novinky.cz/diskuse?id=375758&articleId=/zahranicni/evropa/347146-lide-v-popradu-se-bouri-odmitaji-municni-sklad-nato.html&sectionId=742


  Názor emigrantov z Kanady             

  Vážený pán Bednár,

            my emigranti spoza mora z Kanady tlmočíme Vám našu radosť, ktorú ste nám urobili. Nie len my dolu podpísaní, ale všeobecne emigranti ktorí opúšťali Slovensko, keď vládla totalita. Sme na strane národa a pravej demokracie. Ta demokracia po 24 rokoch nového klamstva, keď vládnu gauneri, exsúdruhovia v maske sociálnej demokracie, keď Slovensko je jedna ZOO, kde bašujú gorily politického a mafiánskeho zoskupenia.

            Vďaka pánu Bohu že na Slovensku sú ľudia ako František Bednár, ktorého chce súdiť podtatranská gorila Danko, tak ho voláme za morom, to nám nedá spávať. Ste známy človek pravdy, zásady, ktorý myslí na ľudí a má človečinu v srdci, kandiduje na primátora. A verte, ako nás to teší. Preto Vám píšeme a vyjadrujeme našu radosť a potešenie. Ste nádej, ste brzda a postrach goriliakov ako Danko a banda zapredancov súdruhov milionárov, ktorí by v demokracii dávno sedeli vo väznici. Nie však v 24 ročnej ZOO-SR. Hovorme si pravdu a je čas začať konať. Sledujeme Váš boj s parazitmi z gorilej bandy gaunerpolitikov. Národ krváca, SR-ZOO je kolónia. Zločinci z vysokej politiky robia genocídu zradu na národe. Slúžia cudzím a sebe.

            Majú strach z vlastného národa. Podporujeme Vašu kandidatúru, sledujeme dianie v Poprade a uráža nás, že goriliak Danko používa voči Vám zákerné metódy, hoci Vám nesiaha ani po členky. Chceme veriť, že občania Popradu sa nedajú večne vodiť za nos. A vy ste nádej, že konečne naše podtatranské mesto bude mat primátora akého si zaslúži. Nie goriliaka Danka a jemu podobné trosky.

  V úcte krajania, politickí emigranti
  Pavol Datko, Peter Budinsky, Gabriel Fecko
  Vo Windsore-Ontariu- Kanada 9.9.2014

  Ps. Pripájame svoj hlas proti vojenskej základni NATO v Poprade.

  hlavna stranka