hlavna stranka

Veľká novembrová

"17. november sa stal najlepším obchodom, aký komunisti urobili po februári 1948"- Týždenník Život Vydanie: 46/2013

Zdieľaj  | 


17. november bol najlepší obchod komunistov: Ako to bolo naozaj?
http://zivot.azet.sk/clanok/15277/17-november-bol-najlepsi-obchod-komunistov-ako-to-bolo-naozaj.html


DISKUSIA K ČLÁNKU


Niekoľko otázok o 17. novembri na ktoré nechceli odpovedať týždenníkom Život oslovení tzv. disidenti a bývalí politickí väzni

(Pôvodná neskrátená verzia)

Čo bolo podstatou 17. novembra 89, existujú nejaké dokumenty, ktoré by vedeli reálne tieto udalosti popísať? Čo ste v tej dobe robili Vy?

Budem sa zrejme opakovať  a nepoviem nič nové len to, čo s postupom času ľudia konečne začínajú chápať. Tzv. Nežná revolúcia je falošný mýtus, ktorý mám vnútili po Novembri 1989 novodobí vládcovia, ktorí sa úspešne pretransformovali z bývalých prisluhovačov komunistickej strany, ŠTB, VKR a ich spolupracovníkov. Rovnaký falošný mýtus nám vnútili komunisti po tzv. oslobodení v roku 1945 a pripojení do sféry vplyvu Stalina, kedy vytvorili mýtus o SNP, ktoré zneužili propagandisticky komunisti.  Nezvratné historické fakty potvrdia, že žiadna politická  zmena tak ako SNP nikdy na našom území nebola zvnútra ale vždy len následkom tlakov z vonka, kedy sme sa jednoducho museli prispôsobiť. To si veľmi dobre uvedomovala každá moc, ktorá sa snažila, ak sa jej režim už nedal udržať, prispôsobiť novým podmienkam.  V roku 1989 bolo už vládnucej KSČ a jej tajnej polícii jasné, že Gorbačov ich hodil po dohode s Reaganom cez palubu. V Poľsku už získavala vplyv Solidarita, v Nemecku nastal exodus masového odchodu na Západ cez Maďarsko, kde bol tzv. gulášový socializmu maďarského tipu á la reďkvička, zvonka červený ale zvnútra biely. Aby sme neostali posledný a neurobili hlúposť ako Ceausesku v Rumunsku, vládna moc nevyužila potenciál armády,  Verejnej bezpečnosti, Ľudových milícii a 140 000 spolupracovníkov ŠTB, ale tak ako vždy v minulosti nezasiahla. Traduje sa že Československá armáda je známe tým, že nikdy nezasiahla, či už to bolo v roku 1938 alebo po vpáde armád Varšavskej zmluvy a okupácii 21. augusta 1968. Skrátka študenti a naivní občania, ktorí štrngali kľúčmi sa stali komparzistami  rovnako ako tzv. robotnícka trieda, ktorú potrebovali komunisti, aby si udržali svoje teplé miesta a privilégia.
Ja som v tom čase bol na oddelení Hlava I. pre tzv. protištátne politické trestné činy ako vyzvedačstvo, teror, pokus o útek na Západ, či záškodníctvo. V podstate som týmto mal možnosť ako prvý spoznať aká špinavá hra s vlastným národom sa hrala v novembri 1989. Oddelenie Hlava I. zrušili, nás rozhádzali medzi kriminálnikov a vrahov a Ján Čarnogurský a Generálny prokurátor SR vyhlásili, že politickí väzni už vo väzniciach nie sú. Ako prvý sa dostal v súvislosti s náhodným objavením pracovníkmi STV počas leopoldovskej vzbury, Novinár Marián Dudinský odsúdený za vykonštruované vyzvedačstvo, ktoré spočívalo v tom, že navštívil Veľvyslanectvo USA v Prahe, kde ponúkol k zverejnenie tendenčné kritické články, za čo dostal 7 rokov. Keď sa odvolal na Najvyšší súd sudca Štefan Minárik mu dal 10 rokov.
Potom čo ho ako zločinca prepustili v marci 1990 na podmienku, na prvej tlačovke mu Fedor Gál a ľudia z VPN doporučovali, aby nespomínal mená príslušníkov ŠtB a sudcov, ktorí mali jeho prípad. Už len z tejto skutočnosti bolo zrejme o čo išlo v novembri 1989.  Hladké odovzdanie moci za záruku beztrestnosti, urobenie hrubej čiary a  zabezpečenie kontinuity  v justícii a prokuratúre a čo bolo podstatné, ponechanie vplyvu v ekonomickej sfére. Skrátka politická ideológia bola nahradená mocou peňazí, čím sa stal 17. november najlepším obchodom aký komunisti urobili po februári 1948.

Hlásite sa k odkazu novembra?

Z vyššie uvedených dôvodov, hlásiť sa k akémusi odkazu novembra by bolo pre mňa ako aktívneho odporcu totalitných režimov, či už je to komunizmus alebo fašizmus, urážkou obetí týchto systémov. Osobne ho považujem za zneužitie týchto obetí v mene privatizačného puču a osobných záujmov jednotlivcov, ktorí sa zviezli na vlne novembra 1989 a nastupujúceho rozkrádania štátneho majetku a jeho presunu na ich súkromné účty.

Prečo sa podľa Vás vytvoril mýtus "nežnej revolúcie", aká je vlastne realita? 

V kontexte s uvedeným, novodobí ekonomicko-politickí zločinci, ktorí vytvorili po reálnom socializme tzv. komunistický kapitalizmus na svoj obraz, a zdôrazňujem, že vytvorili tú najhoršiu kreatúru pseudokapitalizmu na úrovni otrokárskej spoločnosti a manufaktúr ranného kapitalizmu 19. storočia, kedy urobili z vlastných občanov  gasterbeitrov vo vlastnom štáte, skrátka títo zločinci a vlastizradcovia potrebovali klišé pre maskovanie ich zločinov a tým bol mýtus o tzv. nežnej alebo zamatovej revolúcii, ktorú pokrytecky nazvali „Dňom boja za slobodu a demokraciu“. V skutočnosti by mal byť 17. november vyhlásený za deň národnej zrady a boja za  blahobyt finančných oligarchov na úkor ostatných občanov.

Ako je možné, že o novembri čoraz viac začínajú hovoriť bývalí agenti ŠtB, politickí väzni, atď., no aktívni politici nie?

Žiadny vrah a zločinec Vám nebude hovoriť o zločinoch, ktoré spáchal alebo sa na nich podieľal spolupáchateľstvom alebo jednoducho svojim mlčaním. Toho sú si všetci ponovembroví politici vedomí.  Preto o novembri nechcú hovoriť.

Bol podľa Vás november reálnou udalosťou, alebo nejakým šikovným podvodom, pri ktorom  "vyvolení" zneužili naivitu národa a nechali si odštrngať kľúčmi svoje  nové politickoekonomické zázemie?

Na túto otázku som Vám už odpovedal v predošlých odpovediach, preto by som chcel informovať verejnosť, aby sa konečne prebrala z letargie, pretože ak tak neurobí ukradne budúcnosť našim deťom. Svetové združenie  bývalých čsl. politických väzňov, ktorého som predsedom pripravuje ZALOŽENIE VÝBORU PRE STÍHANIE ZLOČINOV SPÁCHANÝCH PO 17. NOVEMBRI  1989   Skrátene  výbor pre stíhanie ponovembrových zločinov (VPSPZ)
Novozaložený výbor priamo nadväzuje  na návrh signatárov na založenie Občianskeho tribunálu, ktorý by  pripravil verejnú žalobu na ponovembrových politikov za zločiny proti ľudskosti a ekonomické zločiny z roku 2005 http://www.szcpv.org/05/tribunal.html a jeho rozšírenia z roku 2011 http://www.szcpv.org/11/tribunal.html.
Prvým krokom bude príprava návrhu žaloby proti Slovenskej republike, ktorá bude podaná OSN, EK  a zaslaná na vedomie zastupiteľským úradom na Slovensku vrátane štátov, ktoré Západ obviňuje z porušovania ľudských práv, s tým aby bola podaná žaloba proti Slovenskej republike Medzinárodnému súdu v Haagu.
Návrh žaloby bude pozostávať z troch častí:
- ekonomické zločiny spáchané ponovembrovými vládami
- zločiny proti ľudskosti
- justičné zločiny a zlyhanie právneho systému v Slovenskej republike

Výbor má legitímne a morálne právo v záujme občanov Slovenskej republiky vypracovať a podať žalobu proti Slovenskej republike za zločiny spáchané po novembri 1989. Tak ako pred rokom 1989 Výbor na obranu nespravodlivo stíhaných VONS upozorňoval svet na porušovanie základných ľudských práv a slobôd bývalým totalitným režimom riadeným Komunistickou stranou Československa, napriek tomu, že sa tento zaviazal dodržiavať Záverečný helsinský akt (KBSE) z 1. augusta 1975, ktorý podpísalo 35 štátov, rovnako dnes VPSPZ bude upozorňovať svet na ekonomické zločiny a zločiny proti ľudskosti spáchané ponovembrovými vládami na Slovensku.

                                               Na otázky odpovedal František Bednár
                                   predseda Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov

hlavna stranka