hlavna stranka

Vyhlásenie Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov k hlasovaniu poslancov Smer-SD a SNS o zrušení Mečiarových amnestií


Zdieľaj  | 

          Poslanci NR SR za Smer –SD a SNS svojim hlasovaním o poslaneckom návrhu na zrušenie Mečiarových amnestií   3. 2. 2012 rozhodli, že Slovenská republika ostáva naďalej  štátom, ktorý amnestiami zakrýva štátny terorizmus na ktorý bola zneužitá spravodajská služba, marí spravodlivosť a znemožňuje súdiť aktérov únosu a zavlečenia, vrátane s prípadom súvisiacej a dodnes nevyšetrenej vraždy Róberta Remiáša.

Svojim stanoviskom, že amnestie sú  amorálne, no  poslanci Smeru-SD za ich zrušenie nezahlasujú, hoci  sa počas kauzy Veľký Slavkov vtedajší premiér Robert Fico (Smer-SD) sa vyhrážal koaličnému partnerovi Vladimírovi Mečiarovi (ĽS-HZDS) práve zrušením amnestií, sa táto politická strana zaradila do štátno-teroristickej -zločineckej skupiny Lexa, Hudek, Vaľo, Vlachovsky a ako potvrdzuje aj súčasná kauza Gorila, Slovenská republika ostáva štátom ovládaným zločineckými politickými stranami medzi aké sa už zaradil aj Smer–SD.

Vyzývame preto  občanov Slovenska, aby vo voľbách v marci 2012 svojím hlasovaním znemožnili vznik už vopred potichu dohodnutej  ľavicovo-pravicovej koalície Smer-SD- KDH a dali svoje hlasy novým politickým stranám, ktoré sa nikdy nepodieľali na štátnom terorizme, jeho zakrývaní a na vlastizrade pri ktorej práve Smer–SD svojou podporou pravicovej koalície rozhodol o schválení Eurovalu, páde vlády  a strate ekonomickej a politickej svojbytnosti, rovnako ako Brežnevovi kolaboranti Husák a  Biľak  v auguste 1968. Schválenie tzv. Trvalého eurovalu je zradou na vlastných občanoch a každá politická strana, ktorá na tejto zrade participuje si zaslúži opovrhnutie.

Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov


Poslanci Smeru a SNS sa 3. februára 2012 v NR SR stotožnili so štátnym terorizmom

          V piatok 3. februára 2012 sa pri hlasovaní v NR SR o zrušení hanebných amnestií zo strany Vladimíra Mečiara ohľadom vyšetrenia únosu prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho ukázalo, že poslanci Smeru a SNS ktorí toto nepodporili, sa otvorene prihlásili k štátnemu terorizmu a opätovne ukázali, že štátno-teroristická zločinecká skupina, ktorú za účelom zmarenia vyšetriť štátny terorizmus založil Vladimír Mečiar, má u nich plnú podporu.

          Založeniu tejto zločineckej skupiny Vladimírom Mečiarom v druhej polovici októbra 1995 za účelom zmariť vyšetrenie únosu vtedajšieho prezidentovho syna, keď jej členmi boli aj vtedajší generálny prokurátor Michal Vaľo, vtedajší minister vnútra Ľudovít Hudek a vtedajší riaditeľ SIS Ivan Lexa. Predchádzalo tomu verejné oznámenie Vladimíra Mečiara na mítingu v Banskej Bystrici, kde svojim priaznivcom 11. októbra 1995 oznámil, že prípad vyšetrovania únosu bol už odovzdaný stredoslovenským vyšetrovateľom. Svoje tvrdenie odôvodnil tým, že „vyšetrovatelia, ktorí dávali isté prísľuby, že by veci vedeli vyriešiť aj inak, sú z prípadu sťahovaní... Nemôžu takí ľudia vyšetrovať! Nastupujú noví, tuším je tam jeden z Banskej Bystrice, jeden zo Zvolena a jeden z Liptovského Mikuláša. Stredoslováci sa toho chytia, dúfam, že zjednajú nápravu, a ak došlo k únosu, tak to zverejnia, ak nie, povedia aspoň, ako to bolo“

          Presne o týždeň, 18. 10. 1995 bol vyšetrovateľ mjr. Peter Vačok odvolaný z tejto kauzy dozorujúcim prokurátorom Robertom Vlachovským, ktorý bol tiež členom tejto zločineckej skupiny a boli potvrdené výroky Vladimíra Mečiara. Hlasovanie Smeru a SNS v piatok 3. februára 2012 v NR SR ukázalo, že sa jedná o politické subjekty zločinecké, protislovenské a zavrhnutia hodné. Pre mňa, ako občana, sú tieto politické subjekty verejným nepriateľom, ako aj ich predsedovia Robert Fico a Ján Slota. Aj z toho dôvodu budem voči ním postupovať ako voči zločincom a štátnym teroristom.

Vladimír Pavlík

hlavna stranka