hlavna stranka

Popis: http://www.sovietskypribeh.sk/sites/all/themes/TSSv2/Layer-2.jpg


http://sovietskypribeh.sk
Zdieľaj  | 

V Bratislave, 10. máj 2011 
 Drahý priateľ kultúry života,
 Potrebujeme tvoju pomoc. 
 
Spustili sme kampaň "Dostaňme Sovietsky príbeh na školy!" www.sovietskypribeh.sk
 
Chceme školákom na CELOM Slovensku ukázať pravdu o zverstvách komunizmu a nacizmu. Skutočné dôsledky ateistických ideológií. Masovom vraždení v mene socialistickej revolúcie. Varovať mladých pred nástrahami nových foriem marxizmu s ktorými sa môžu stretnúť dokonca aj dnes na školách.   
    
Cieľom kampane je poslať na všetky základné a stredné školy DVD s dokumentárnym filmom Sovietsky Príbeh (The Soviet Story). Tento Dokument získal mnoho medzinárodných ocenení. Odhaľuje utajené záznamy zo sovietskych archívov -  doposiaľ nezverejnené informácie o sovietsko-nacistickej kolaborácii pred rokom 1941.  
Napríklad šokujúce informácie ako nemecké jednotky SS boli zaškolované u sovietskej NKVD, ako budovať koncentračné tábory (gulagy).

Popis: http://2.bp.blogspot.com/_t5a33B5tzSE/Sd9bUnI6UfI/AAAAAAAAAI8/Wj02vFp1A9U/s400/Feb_film_Soviet_Story.gifDokument odhaľuje, že medzi národným socializmom a komunizmom bol v skutočnosti len kozmetický rozdiel. Oba režimy vychádzali z rovnakej ideológie - MARXIZMU. Z ideológie, ktorá je ešte stále aj dnes živá a aktuálna. Dokonca v politických kruhoch v EU. Pritom práve táto ateistická ideológia bola zodpovedná za masové vraždy počas celého dvadsiateho storočia.

 

O Filme
„Sovietsky príbeh“ je príbeh utrpenia, bolesti, nespravodlivosti a skutočnej (reálnej) politiky 20. storočia.
Veľa z toho, čo tu uvidíte už dávno upadlo do zabudnutia, bolo prepísané alebo sa ignoruje. Tento príbeh odhaľuje práve tie veci, o ktorých sa hovorí už len málo alebo vôbec. Dokonca, aj napriek tomu, že majú obrovský význam aj pre dnešok.
„Sovietsky príbeh“ pojednáva o vplyve sovietskeho dedičstva na súčasnú Európu. Experti na európsku históriu ako aj európski poslanci v ňom diskutujú o dôsledkoch selektívneho postoja k masovej vražde. Stretnete sa tu aj so ženou, ktorá popisuje pohreb svojho práve narodeného syna v sovietskom koncentračnom tábore.
Edvíns Šnore sa viac ako 10 rokov zaoberal zbieraním materiálov a rozhovorov s odborníkmi a svedkami, zostavovaním týždenníkov, pátraním po dokumentoch ukrytých v archívoch v Rusku, na Ukrajine, v Litve, vo Veľkej Británii a v Nemecku. To všetko preto, aby mohol vytvoriť dokument, ktorý je hodný vážnej pozornosti. Jeho 10-ročné úsilie bolo odmenené skvelým výsledkom – dokumentom „Sovietsky príbeh“.
Film „Sovietsky príbeh“ sa natáčal viac ako dva roky v mnohých európskych krajinách ako napríklad Rusko, Ukrajina, Litva, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia a Belgicko. Poskytuje jedinečný pohľad na nedávnu sovietsku históriu očami sovietskych občanov, ktorí o tom majú vedomosti z prvej ruky, a ktorí to skutočne zažili.
Institute of Leo XIII (c)2010

Deti sú naša budúcnosť - ukážme im pravdu o chybách minulosti!
Pomôžte ukázať mladým pravdu o komunizme a nacizme.
Potrebujeme Vašu finančnú pomoc.
  

  • Na Slovensku máme 3039 škôl (SŠ+ZŠ).
  • Len za 6,7 EURa dokážeme poslať na jednu školu DVD s nadabovaným filmom Sovietsky Príbeh a didaktickými pomôckami pre učitelov.
  • DVD chceme poslať pred koncom letných prázdnin. Zbierku preto ukončíme 1. augusta 2011.
  • Pre viac info pozri: www.sovietskypribeh.sk

hlavna stranka