hlavna stranka

20. výročie 17. novembra 1989 - mýty a skutočnosť

" Krajina môže prežiť svojich bláznov a dokonca aj ambicióznych. Ale nemôže odolať zrade zvnútra. Nepriateľ pred bránami je menej nebezpečný, lebo toho každý pozná; ten nesie svoju vlajku otvorene. Ale zradca sa za bránami pohybuje slobodne, jeho zákerný šepot šušti všetkými alejami a počuť ho v samotných vládnych halách. Lebo zradca nikdy nevyzerá ako zradca; taký k svojim obetiam hovorí známym prízvukom, má povedomú tvár a oblečenie a prihovára sa k nízkosti hlboko v srdci všetkých ľudí. Taký nahlodáva dušu krajiny. Vyvíja úsilie potajme, za noci, aby podkopal základy mesta; ovplyvňuje politiku, až napokon neodolá. Aj vraha sa treba obávať menej!" "
Marcus Tullius, Cicero, 42 pred Kr.

Návrat na stránku 17. november -zamatový podvod

  Bývalí politickí väzni: Nie je čo oslavovať!

Počas 17. novembra 1989.Počas 17. novembra 1989.
30.06.2009 Diskusia (22)  | 
BRATISLAVA – Bývalí politickí väzni nebudú oslavovať tohtoročné 20. výročie Nežnej revolúcie. Bol to totiž podľa nich podvod a najlepší obchod, aký komunisti urobili od februára 1948.
„Takže nie je čo oslavovať,“ uviedol pre topky.sk František Bednár - predseda Svetového združenia bývalých československých politických väzňov. Pre podrobnosti nám odporučil webovú stránku svojho združenia, kde sa okrem iného píše:
„Podľa Vratislava Bejsáka, vydavateľa novín na University of Sydney v Austrálii, obe revolúcie (prevraty) v rokoch 1968 a 1989 boli organizované ŠtB a v oboch prípadoch zvíťazila jedna frakcia Komunistickej strany nad tou druhou.“
Podľa združenia je potrebné doplniť, že na čele sprievodu študentov 17. novembra 1989, ktorý viedol „evidentne“ do stretu so zmobilizovaným a pripraveným pohotovostným plukom SNB, bol člen ŠtB.
„Išlo o vopred premyslenú a pripravenú akciu pri ktorej bola zneužitá evidentná nespokojnosť radikalizujúcich sa študentov, reflektujúcich politickú a spoločenskú odozvu, spojenú s bojom proti fašizmu, teda dátumu uznávaného ako komunistami tak medzinárodným spoločenstvom. Demonštráciu viedol člen ŠtB s vopred pripravenou, dnes by sa povedalo virtuálnou mŕtvolou vrátane svedkyne,“ uvádza sa na stránke.
Vzhľadom k existujúcim rozšíreným fámam o uzavretých dohodách, je podľa združenia potrebné uviesť, že „v podstate nedošlo k dohode, ako sa často traduje medzi vládnucimi komunistami a politickú moc preberajúcimi  nekomunistami, s podmienkou, že zločinci z radov KSČ nebudú potrestaní. Takáto podmienka bola totiž zbytočná“.
Združenie tvrdí, že dohoda bola uzatvorená medzi komunistickou vládnucou špičkou a komunistami – disidentmi: „Ľudia starostlivo vybraní a v pravý čas prepustení z väzení, ako napr. Václav Havel, sa stali dobre zatiahnutou zamatovou oponou, za ktorou si podali ruky červení bratia.“
Ďalej sa na stránke píše, že kým sa Václav Havel s Mariánom Čalfom zamýšľali nad Základnou listinou ľudských práv, komunisti medzitým rozkradli republiku. A výsledok? „Stovky miliárd rozkradnutého a navždy strateného majetku štátu. Nefungujúca štátna správa, prokuratúra, polícia a súdnictvo s kontinuitou komunistických zákonov, vrátane komunistických sudcov. Z hľadiska korupčného prostredia popredné mieste vo svete,“ tvrdia bývalí politickí väzni.

Foto: Topky.sk, Zdroj: Topky.sk

http://www.topky.sk/cl/10/499068/Byvali-politicki-vazni-Nie-je-co-oslavovat

hlavna stranka