hlavna stranka

Demokracia made in USA -Tibeťanov bijú policajti priamo pred budovou OSN v New Yorku
Belgian cops beat the shit out of peaceful Tibetans
PODPOŘTE SVOBODU TIBETU
Ve středu 19.března od 18 hod. proběhne další demonstrace před čínskou ambasádou v Pelleově ulici na Praze 6, která reaguje na současnou situaci v Tibetu. Podpořte svobodu Tibetu svojí účastí na této demonstraci. Více informací naleznete na www.lungta.cz, www.potala.cz, www.protibet.org

TIBET nemôže byť GULAG-om 21. storočia!

VYHLÁSENIE SZČPV

Napriek faktu, že relatívne celý svet upiera v týchto dňoch zrak k Tibetu, kde sa odohráva dráma svojbytnosti jedného z najchudobnejších národov Ázie –  azda trojmiliónovej populácie Tibeťanov, budhistických mníchov a chovateľov Jakov, ktorých od roku 1950 prevychováva na svoj obraz komunistická Čína, svet ostáva napodiv pokojný!

Možno je to tým, že tá hŕstka mierumilovných ľudí, ktorá obýva dva a polkrát väčšie územie ako je Francúzsko nemá na svojom území žiadnu ropu, len nebotyčnú krásu večne zamrznutých Himalájí a možno je to len dvojaký meter na humanizmus morálne kolabujúcej Európy a USA. Únia dokonca už v predstihu potvrdila, že nemieni bojkotovať OH v Číne, lebo na rozdiel od bojkotu OH v Moskve 1980 nevidí pre to dôvod! To tvrdí tá istá Európa, ktorá hlave Tibetu – Dalajlámovi udelila v roku 1989 Nobelovu cenu mieru. Možno je to zlý príklad, lebo Nobelovu cenu mieru udelili aj izraelskému teroristovi Menachemovi Beginovi, a ďalším vojnovým štváčom, ale vôbec nič to nemení na fakte, že Tibet ako čínsky GULAG je systematicky násilne komunizovaný veľkým bratom, ktorého „rodinné“ objatie pôsobí ako objatie Anakondy.

            V tejto situácii je nanajvýš udivujúce, že diplomacia SR si nevie rady s elementárnym počtárskym úkonom, ktorý s matematickou presnosťou konštatuje, že človek, ktorému Univerzita Komenského udelila čestný doktorát pri jeho návšteve SR v roku 2000 – teda Dalajláma, nemôže byť pôvodcom celého toho národného výbuchu nespokojnosti s čínskou okupáciou, ako to tvrdí komunistická propaganda ČĽR.  Pripomína to Mahátmu Ghándiho, ktorého koloniálne Anglicko obvinilo z podnecovania povstania proti mierumilovnému kráľovskému vykorisťovaniu!

Domnievame sa, že Tibet nemôže byť ďalším ostrovom uprostred civilizovaného sveta, ktorý bude mať štatút GULAG-u ako za Stalina a tento svet to bude veľkoryso ignorovať! Keďže máme reálne poznatky z takejto formálnej slobody plne sa solidarizujeme s Tibetom, podobne ako nedávno so Srbskom, ktorému rovnaké imperiálne mocnosti ukradli národnú suverenitu.

Svetové združenie býv.čs. politických väzňov

 

               
hlavna stranka