hlavna stranka

Z časopisu Svědomí/Conscience 3/2008
http://www.svedomi.cz/ze_svedomi.htm

Kontroverzná konverzia

Bohumil Kobliha
V anglicky upršanom decembri 2007 pán Tony Blair, podivne zosadený ex-premiér Británie, konvertoval na katolicizmus
Jeho oči už pred "abdikáciou" od jari tohto roku mali výraz štvaného zvieraťa, i keď škrupina sadrového úsmevu nezmizla z jeho kozmeticky spracovanej tváre. Oči ale prezrádzajú - to vieme všetci. Stovky britských vojakov a "bezpečnostných kontraktorov" padlých v neokoloniálnych a okupačných vojnách na pôde Afganistanu a Iraku, a státisíce občanov zabitých počas procesu " ochrany" a " oslobodzovania" ich národov, a pri presadzovaní tzv. demokracie "križiakmi zo Západu", to nemôže ani otrlého nechať pokojne spať a nezmazateľne sa podpíše pod jeho fyziognómiu. Pravda, o tie cudzie, prevažne moslimské civilné mŕtvoly sa Tony poctivo delí s 43. prezidentom USA G. W. Bushom.
                Aj keď by niektorí najradšej parafrázovali "mŕtvy moslim dobrý moslim", nemôžeme si nepripomenúť oči "kulturtrégra" Hitlera. Tie mali podobný lesk údesu, keď naposledy vychádzal z berlínskeho bunkra (viď všeobecne známe autentické filmové zábery z apríla 1945), aby povzbudil bojovníkov za tisícročnú ríšu, ktorá sa mu akosi nepodarila.
           Napadá ma akoby sa Vatikán o ktorom židia tvrdia, že nadržiaval nacistom viď holokaust) postavil k situácii, keby Hitler zatúžil zachrániť si kožu čo aspoň dušu, a chcel konvertovať do Katolíckej cirkvi trebárs v roku 1944. Samozrejme Fuhrer mal na svedomí už vtedy životy státisícov, na rozdiel od Tonyho desaťtisícov, ale sú v týchto počtoch rádové sumy rozhodujúce? Zmarené životy sú zmarené životy, či ide o stovky, tisíce alebo státisíce!
           Ja sám ako konvertita (pred pätnástimi rokmi) si neviem predstaviť tie odpustky, a čo by musel odkľačať pán Blair. To by určite nemohol byť 5x"Otče náš" a 5x " Zdravas". U Blaira za každý život jedna sviečka? To by bola vatra! Nepočul som, žeby londýnski hasiči mali poplach. Žeby pomohla cesta do Lurd a odpustky za to ? Koľko za koľko? Nepoznám intencie Benedikta XVI.
               Usudzujem, že Fuhrer bol v podstate pohansky čestný, nezaťažoval cirkev ani spovedníkov. Otrávil sa cyankáli a ešte to posychroval guľkou do hlavy. To bol charakter! Ale títo vojnoví zločinci dneška nemajú úctu ani sami pred sebou, tak ju zháňajú od kardinálov...Na harakairi nemajú!
               A tak 21. decembra 2007, na deň pohanských osláv slnovratu, za asistencie samotného westminsterského arcibiskupa pána kardinála Murphyn O' Connora, vstúpil Tony Blair do lona cirkvi - zrejme pre jej väčšiu slávu a autoritu: Pretože to patrí tragicky k tej "ére zrútenia" (viď Padro Pio)?
               Nestáva nám než ponechať veci bežať a nechať ich na svedomí ako pána Blaira, tak samotnej "Svätej cirkvi". Teraz pán Blair už očistený, môže byť postrkovaný i do funkcie prezidenta EÚ, ak príde na vec.
               Ale čo tie zmarené životy zavraždených civilistov a mŕtvych vojakov? Tie neprestávajú kričať...

Eur Ing Dr Bohumil Kobliha, Londýn, 4. február 2008

Preklad z češtiny: Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov
hlavna stranka