hlavna stranka

Sex ako svadobný dar

 

           Školy boli v minulosti terčom komunistickej ideológie, aby deformovali novú generáciu. Dnes ideológia "prochoice" ponúka školákom myšlienky, ktoré už napáchali veľa škôd napríklad vo Veľkej Británii či v Škandinávii. Antikoncepcia a kondómy zdarma, veľký rozpočet na "výchovu" o sexuálnych polohách a "ochrane". Napriek tomu má Británia najvyššiu mieru tehotenstiev mladistvých či pohlavných ochorení v Európe, stúpajúcu mieru potratovosti a asociálneho správania. Holandsko, vzor plánovačov rodičovstva, má obrovský počet potratov, keď sa započítajú miniinterrupcie neuvádzané v štatistike umelých potratov. Akú pliagu narobila antikoncepcia v USA, keď ju používa vyše 70 % rozvedených! Len 0,3 % rozvedených párov používa prirodzené metódy. V Škandinávii, kde sa väčšina detí rodí mimo manželstva, štúdie varujú, že rozchod spôsobuje deťom mentálne problémy. Až tretina žien v USA a štyri pätiny v Británii podstúpia umelé prerušenie tehotenstva kvôli zlyhaniu antikoncepcie. "Chránený" sex nechráni pred otehotnením a už vôbec nie pred sexuálnymi ochoreniami, ktoré sa prenášajú kontaktom kože (HPV, herpes, chlamýdia, atď.). Predpísať povinnú sexuálnu výchovu propagujúcu takúto "ochranu" znamená hazardovať so zdravím a životmi mladých. Americké výskumy potvrdzujú, že sexuálne aktívni mladí sú 9-krát depresívnejší. Výchova k sexuálnej zdržanlivosti je efektívna v znížení tehotenstiev dospievajúcich, tehotenstiev mimo manželstva a miery pohlavných chorôb, čo dokazujú skúsenosti z USA, Ugandy či Chorvátska.

V presexualizovanom svete sa ľudia nezamýšľajú na zmyslom sexu. Niektorí mu dávajú význam ako potraseniu rukou alebo ako vyskúšaniu auta. Sex je zmysluplný a najlepší len ako svadobný dar. Muž a žena sú pre seba navzájom darom, ktorý sa dáva navždy, úplne a exkluzívne. Dar predpokladá úplné prijatie druhého, a nie: Chcem ťa, ale bez tvojej plodnosti, alebo - Len keď tvoje spermie budú zničené! Úplné prijatie prirodzene umožňuje Billingsova metóda, Creightonov model, fertilityCare či NAPRO, ktoré tiež odhaľujú prípadnú neplodnosť a pomáhajú ju liečiť. Ani dospelí nepoznajú fakty o plodnosti, že vajíčko sa môže oplodniť len 12 hodín, na ktoré si spermia počká i 3 dni. Sex otvorený pre prijatie daru dieťaťa je kvalitnejší (či sa počne alebo nie) než nezáväzný či ten "bezpečný".

Sex je forma komunikácie, ktorá ak je vo vzťahu nesebecká, bude aj v tejto oblasti v manželstve. Sex pred manželstvom spravidla vedie k nevere či rozvodu. Dvaja sa totiž berú zaslepení, čo spôsobuje hormón oxytocín, produkovaný pri pohlavnom styku a vytvárajúci väzbu. Táto väzba pomáha prehliadať maličkosti v manželstve, no je prekážkou pre spoznanie sa pred manželstvom. Podstatné veci sú prehliadané: či je druhý egoista alebo otvorený pre obetu. Pravá láska čaká a nepochybne ísť za týmto ideálom sú schopní mladí, od ktorých sa vyžaduje disciplína v toľkých iných oblastiach. Sex ako svadobný dar je najlepšou prevenciou zlomených sŕdc a nevery v manželstve. Preto tisíce na Slovensku čakajú a pridávajú sa k nim aj tí, ktorí sa, žiaľ, popálili.

Jana Tutková

Právo na život
CBR Europe-Centrum pre bioetickú reformu
hlavna stranka