Hlavná stránka


       

Vyhlásenie Svetového združenia bývalých čs. polit. väzňov so sídlom v SR

Rómsku elitu holokaust nezaujíma

            V predvečer SNP, ktorý je v SR štátnym sviatkom priniesla TV Markíza  spravodajský šot o krste vnuka olašského kráľa, ktorý stál údajne vyše pol milióna korún. Ročné dieťa vraj naviac dostalo šperky a zlato za sto tisíc. Nič proti gustu, veď o Rómoch vieme už svoje. Ale takto okázalo prezentovať svoju nadradenosť zrejme aj nad „gaďžami“ je hlboko pod úrovňou civilizovanej spoločnosti, lebo ju degraduje na plebs a cigánsku elitu na nadľudí, ktorá tomuto plebsu dominuje.

            Už Iľf a Petrov na začiatku minulého storočia napísali nesmrteľný román o zlatom teľati a o tom, ako chorobné mamonárstvo a honba za majetkom deštruujú ľudské vzťahy. Ani v prípade Rómov to nie je iné. Ich elity parazitujú na väčšinovej spoločnosti i na vlastnom etniku, lebo nikomu z nich neodovzdávajú adekvátnu intelektuálnu, ani materiálnu protihodnotu. Nemôžu sa prezentovať tým, že na rozvoj svojej komunity, na jej vzdelanostné povznesenie, či na iné humanitárne aktivity prispeli dajakou zmysluplnou sumou. Často ich však vidíme v  médiách bedákať nad cigánskym holokaustom, či nad „rasizmom“ bielych. Nikdy sme však nevideli žiadneho olašského kráľa venovať aspoň pol milióna na rómsky pamätník holokaustu, či na sociálne programy vlastnej komunity. Naopak, vždy mali len natrčenú dlaň, aby na ich neprispôsobivosť doplácali daňoví poplatníci väčšinového národa.

            Ani v predvečer SNP,  po potlačení ktorého došlo k nemalým obetiam aj na rómskom etniku, nevidíme nijaké pietne akcie zo strany rómskych elít. Je nám to úprimne ľúto, lebo v nacistických i komunistických väzniciach skončilo veľa radových Rómov. To boli tí šťastnejší, ktorí prežili. Touto tortúrou však evidentne neprešli rómski oligarchovia.  Je teda jasné, že naďalej zatvárať oči nad touto okázalou rómskou, či olašskou šľachtou je nielen kontraproduktívne, ale otvára dvere ďalšej generácii príživníkov, ktorá nie je nikomu prospešná.

                                                                   

Hlavná stránka