Hlavná stránka

Zamyslenie k 11. septembru 2001

Utorok 11. septembra  uplynulo šesť rokov od tragických udalostí  v USA. Tento deň si pripomenuli aj mnohí naši občania a zvlášť politici. Opäť sa rozvírila diskusia ohľadne islamizácie Európy. Všetkých moslimov, Arabov a príslušníkov orientálnych národov sme mnohí hádzali do jedného vreca tak ako  vždy.  Je priam podivuhodné počúvať diskusie ľudí, ktorí o islame nič konkrétne nevedia, živého Araba nevideli ani z kilometra,  Korán  nikdy nečítali, ale......, ale považujú sami seba  priam za znalcov tohto náboženstva, života v arabsko – islamských    štátoch a pod. Tí, ktorí mali možnosť prečítať si Korán – a porozumeli mu, tí, ktorí poznajú úprimných veriacich moslimov mi dajú určite za pravdu, že islam je mierumilovné náboženstvo. A tak ako sa nájdu čierne ovce medzi Kresťanmi, nájdu sa aj medzi moslimmi.

No nie táto úvaha má byť dnes cieľom môjho zamyslenia. Prekvapil ma  list poslanca za KDH Vladimíra Palka  belgickému veľvyslancovi na Slovensku Alainovi Coolsovi, v ktorom sa pán  poslanec Palko sťažuje  na postup proti demonštrantom, ktorí v utorok 11. septembra 2007 prišli demonštrovať do Bruselu proti údajnej islamizácii Európy.

Všetci zainteresovaní, zvlášť bývalí politickí väzni a ich rodiny vieme, akú úlohu hralo KDH po roku 1989 a hrá ju dodnes, takže nie je potrebné to tu zbytočne rozpisovať.

Na Slovensku je mnoho politikov i občanov, ktorí oduševnene odsudzujú tragické udalosti zo septembra 2001 v USA. Je samozrejmé, že každý slušný, poctivý človek odsudzuje akýkoľvek drastický čin spáchaný na nevinných ľuďoch.

Dajme si však ruku na srdce a spomeňme si aké ohavné zločiny  páchali komunisti v bývalej Československej socialistickej republike po roku 1948    viac-menej zločiny  začali páchať už počas roku 1944, a páchajú ich dodnes. Ich zverstvá tu nebudem rozoberať, bolo by to na veľmi dlhé písanie, nakoniec vieme o nich všetci, pokiaľ nemáme na očiach ružové okuliare.

Zaujímalo by ma však, kedy naši občania, politici, biskupi, Cirkev a iní aktivisti, ktorí sa tak boja islamizácie Európy /čo je nezmysel, pretože hlboko veriaci, úprimný človek, ktorý má v srdci zakorenenú vieru svojich predkov a živo žije túto vieru, nemôže byť ohroziteľný Islamom/, začnú konečne protestovať proti stále vládnucim komunistom a ich kolaborantom, privatizérom - zlodejom.  Kedy konečne budú masovo volať po tom, aby Európska únia vyhlásila komunistickú stranu za zločineckú organizáciu, zakázala ju a všetkých jej aktívnych  členov, ktorí  po roku 1989 šikovne poprevracali kabáty  prísne potrestala?  Odpoveď, žiaľ, poznáme všetci, nestane sa tak pravdepodobne nikdy. Pretože my v tejto republike vieme len tárať a neúnavné hľadať v niekom,  kto nezapadá do nášho davu nepriateľa. Vieme sa biť za práva homosexuálov, ochrancov prírody, feministiek, neviazaných partnerstiev, o tom, či učiť v škole sexuálnu výchovu alebo nie, ale za práva ľudí, ktorí prešli komunistickým peklom, znárodnením, zničením existencie sa postaviť nevieme...

Na záver si skúsme úprimne odpovedať každý sám pre seba : „Čo je pre Slovensko nebezpečnejšie, možná islamizácia, ktorej sami neveríme, alebo to, že nám stále vládnu a kradnú komunistickí  vrahovia a zlodeji spred novembra 1989 a ich potomkovia?“

Úprimne si odpovedzme každý sám sebe.

                                                                                                                                             Denisa Zamoyska

Hlavná stránka