Hlavná stránka

Ďalší antisemitistický a antiamerkanistický útok na členov Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov

Na adresu Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov sme dostali opäť list pod ktorý sa jeho pisateľ nemal odvahu podpísať. Typickým pre zločincov z presvedčenia za akých možno považovať ortodoxných boľševikov je zbabelý útok zo zálohy a anonymity. Ak teno anonymny pisateľ obhajuje Hitlera a Brežneva považuje za prijateľnejšieho ako Američanov, sotva svojou pseudofašisticko-komunistickou optikou pochopí, že do marazmu v akom sa ocitlo Československo po komunistickom puči v roku 1948 ho nedostali Američania ale Stalin a jeho boľševici. Ak by sa prijal Marshallov plán v roku 1947 a urán na ktorého ťažbe lopotili politickí väzni pod dozorom sovietskych poradcov by nešiel zadarmo do býv. ZSSR ale by sa predal na svetových trhoch za miliardy dolárov, tak by dnes Češi mali úplne inú životnú úroveň než americký černoch na ktorého sa vo svojom liste odvoláva anonym. Ale to by vo svojej zaslepenosti beztak nepochopil. Rovnako si neuvedomuje, že spomínaný Brežnev zákerne v noci 21.augusta 1968 prepadol vlastného spojenca z Varšavského paktu a následne ho 23 rokov okupoval, čo Američania nikdy neurobili napriek tomu, že ani oni niesu neomylní a robia chyby.
Poznámka Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov


Co se děje v Konfederaci polepšených vězňů?

Z informací na www.kpv-cr.cz cituji: "Politickým vězněm je občan, který byl v období od 25.února 1948 do konce roku 1989 odsouzen československými soudy pro politický odboj, nebo politický odpor proti komunistickému režimu za činy a jednání, které lze podle zákona číslo 119/1990 Sb. a zákona číslo 198/1993 Sb., kvalifikovat jako politicky motivované. Je tvořena ze žijících občanů České republiky, kteří byli komunistickým režimem po r. 1948 vystaveni nebývalému teroru jako byly popravy, mučení, dlouholetý žalář, konfiskace majetku, ale i společenská a sociální diskriminace. Z původních cca. 450 000 postižených dnes žije necelých 8000." Už jich není moc. Zaslouží respekt a péči, i když zrovna toho se v Česku a od vedení jejich vlastní organizace asi nedočkají.

A teď jsem dostal email Jana Šinágla a tam se píše následující: "Na můj dotaz předsedkyni KPV ČR MUDr. Nadě Kavalírové, proč není pomoženo Vladimírovi Hučínovi z finančního fondu založeného kanadským krajanem mně paní předsedkyně odpověděla, že žádný takový fond nezná (viz zvukový záznam ZOI panu Bazalovi)?! Upřesňuji, jedná se o Nadaci pana Emingera, která pomáhá politickým vězňům v těžkých sociálních situacích. Po smrti pana Emingera se o ní víceméně mlčí a je probírána jen v nejužším vedení KPV-ČR jako "nejvyšší tajnost". Správní rada nadace ani vedení KPV členstvo o její existenci, činnosti a aktuálním stavu údajně vůbec neinformuje?! Není se co divit, údajně tam mělo dojít k defraudaci ještě za předsednictví JUDr. Stanislava Drobného. Stále přetrvávají určité tlaky a snahy tuto ostudu a porušení zákona s ní spojené utajovat a "uklidit pod koberec". Ještě, že se toho pan Eminger nedožil (omlouvám se, pokud je jeho jméno nepřesně uvedeno (Jan Beneš by mi to jistě řekl přesně). Jistě pana Emingera ani ve snu nenapadlo, že bude takto hospodařeno a nakládáno s jeho těžce vydělanými dolary. Mělo se jednat zhruba o částku v přepočtu cca 20 milionu Kč."

To, že Konfederace polepšených vězňů se od sametového podfuku zabývala přednostně lezením do zadku Václavu Havlovi je dnes už historickým faktem. To, že bránění zájmu bývalých politických vězňů vedení KPV neleželo ani v patě je také smutným faktem. To, že předsedkyně KPV Naděžda Kavalírová trpí jakýmsi odporem vůči Vladimíru Hučínovi a dokonce mu pozastavila členství v KPV je taky známo.

Ale TUNELOVÁNÍ Konfederace polepšených vězňů? Co se to tam děje? 

Ross Hedvicek

http://hedvicek.bigbloger.lidovky.cz/c/5154/Co-se-deje-v-Konfederaci-polepsenych-veznu.html

Hlavná stránka