hlavna stranka

Výzva politických väzňov občanom Slovenska – staňte sa členmi našej sekcie Podpory demokracie a založme spolu stranu, ktorá nezradí!


Zdieľať  | 

Vážení občania,  určite ste už unavení z toho čo sa na Vás valí zo sociálnych sieti a Internetu, ale  ak si nájdete čas vypočuť si toto video do konca, zistíte, že tu nejde len o kritiku dnešnej mizérie ale o jej riešenie.  Toto video je určené  všetkým, bez ohľadu na to či volili  OĽaNO, SAS, Smer-SD,  SNS, Kotlebovu ĽSNS, či Harabinovu Vlasť a rovnako aj všetkým, ktorí už neveria nikomu a voľby považujú len za  súboj finančných skupín a stávku na nové kone, ktoré im ponúkli tí, ktorí vlastnia dostihovú dráhu a celé Slovensko.  Ak nás podporí členstvom v združení 9 000 občanov, vyše 1 000 už máme,  s členským 5 eur ročne spolu vytvoríme politickú stranu, ktorá nielenže  splní to čo Igor Matovič sľúbil pred voľbami, ale  aj vráti reálnym a právnym spôsobom späť 30 rokov rozkrádaný štátny majetok a skončí časy nedotknuteľných, ktorých máme  po celom Slovensku.

Ako povedal jeden známy prezident, je stratou času zaoberať sa  odsudzovaním  prehnitého skorumpovaného systému ale  je potrebné sa ho jednoducho zbaviť a poslať ho tam kam patrí - na smetisko dejín! Ponúkame  práve takého riešenie, ktoré  ak Vás osloví a podporíte ho,  prinesie skutočnú zmenu  v prospech väčšiny  občanov a volič prestane byť hovno, ktoré absolútne nič nevie,  ako povedal  spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák.

Obraciame sa na Vás nielen v mene odporcov a obetí bývalého režimu ale aj všetkých tých, ktorí v novembri 1989  po 40 rokoch  s nádejou očakávali, vytvorenie lepšej a spravodlivejšej spoločnosti so slobodnými voľbami a rovnosťou všetkých pred zákonom.

Namiesto práva a spravodlivosti však po arizácii a znárodnení  prišla privatizačná rabovačka v réžii  protagonistov tzv. „Zamatovej“ revolúcie, ktorí buď vedome alebo nevedome a z trestuhodnej naivity a hlúposti umožnili bývalej nomenklatúre a štruktúram  ŠtB, neraz prepojenými s organizovaným zločinom zmocniť sa bývalých štátnych podnikov.  Štátny majetok, ktorý tvorili generácie sa presunul na súkromne účty novovznikajúcej oligarchie, ktorá si z politických strán urobila svoje eseročky a svoj osobný blahobyt si vybudovala na úkor biedy ostatných občanov.
Preto nemôže byť riadne vyšetrená privatizačná kauza Gorila v ktorej figuruje Penta.  Nevyšetrila ju za  12 rokov  Ficova vláda a nevyšetrí ju ani vláda Igora Matoviča.  

Zo slobodných  volieb sa po zmene volebného zákona z voličov stal len tovar, ktorí si politici kupujú ako v obchode. Od vzniku Slovenskej republiky sa vo vládach striedali len rôzne krídla  finančnej oligarchie  a hra na pravicu a ľavicu bola len komédiou na prekrytie toho, že z politiky sa na Slovensku stal výnosný biznis v ktorom ak išlo o peniaze tak si všetci veľmi dobre porozumeli.

Mnohým ešte nedošlo, že je naivné veriť slovenským politikom, ktorí si navzájom neublížia pretože toho na seba vedia až priveľa. Ako povedal Karel Kryl, politikom sa neverí, politici sa kontrolujú!

Slovenský občan, napriek tomu, že bol opakované  bohapusto oklamaný stále verí, že  sa nájde politická strana, ktorá uskutoční  zmenu a postaví sa oligarchom a mafii. Dôkazom toho, že ľudia  ešte úplne nerezignovali a nepodľahli beznádeji  je  nečakaný volebný úspech  OĽaNO Igora Matoviča a jeho premyslené emotívne videa z Cypru, kde sídli schránková firma Penty,  či Francúzskej riviéry  kde lepil nálepky- majetok SR na Počiatkovu vilu.

            Zo strany, ktorá mala v  jeseni v roku 2019 podľa prieskumov problém dostať sa do parlamentu  dokázal Matovič urobiť víťaza volieb a stať sa predsedom vlády. 
23. marca naše združenie  odoslalo  novému premiérovi gratuláciu a návrh na prekonanie ekonomických dopadov na občanov v dôsledku pandémie koronavírusom na ktorú sme žiaľ nedostali písomnú odpoveď.  Neodpovedal nám ani minister zdravotníctva na kauzu ukradnutej nemocnice na liečbu TBC v Kvetnici pri Poprade a neodpovedali ani minister vnútra a ministerka spravodlivosti.
Keďže má súčasná koalícia ústavnú väčšinu navrhli sme, že jediným riešením ako  nepoškodiť občanov SR a získať peniaze musí  byť  prijatie zákona o 100%-nom zdanení príjmom nepodloženého majetku retroaktívne od roku 1990.  V USA a iných krajinách  je zaužívaný jednoduchý vzorec - úhrn oficiálne priznaných zdanených príjmov sa musí rovnať súčtu nehnuteľností, bankových aktív v tuzemsku a zahraničí.  Je nevyhnutné zmeniť, inak povedané otočiť    bremeno dokazovania a  preniesť ho na podozrivého, vrátane  zahrnutia  všetkých rodinných príslušníkov a blízkych známych, obdobne ako to prijala ústavným zákonom Ruská federácia.

Naše  združenie to navrhuje už od svojho vzniku a má k tomu vypracovaný postup  v týchto základných krokoch.
Po prvé: Európska únia prijala niekoľko rezolúcii odsudzujúcich zločiny komunizmu v bývalých postkomunistických štátoch.  Máme dostatok dôkazov  preukázať, že  zločiny komunizmu, ktoré  neboli na Slovensku nikdy riadne  vyšetrené, pokračovali   v hospodárskej a ekonomickej sfére  aj po novembri 1989 za spoluúčasti  bývalých príslušníkov a spolupracovníkov ŠtB a KGB, ktorí postupne získali ekonomický   a následne aj politický vplyv. Ako organizácia zastupujúca bývalých politických väzňov a obete komunizmu máme morálne právo a povinnosť  navrhnúť a žiadať, aby bol spôsob akým prebehla privatizácia a transformácia ekonomiky na Slovensku medzinárodne odsúdený a označený ako zločiny postkomunizmu a organizovaných zločineckých skupín krytých  políciou, prokuratúrou a justíciou.

Po druhé: Následným krokom po prijatí  zákona o 100%-nom zdanení príjmom nepodloženého   majetku, musí byť prijatie legislatívy, ktorá umožní v spolupráci  s Interpolom a tajnými službami členských štátov EÚ, USA, Izraela, Ruskej federácie a ďalších štátov, zisťovať majetok v zahraničí a možnosti jeho zaistenia za určenú finančnú províziu v prospech Slovenskej republiky. 

Po tretie:  Zdôrazňujeme, že to nie je žiadne znárodnenie ale morálne oprávnené vyvlastnenie nemorálne nadobudnutého vlastníctva, ktoré spôsobuje chudobu a biedu k čomu vyzýva aj Encyklika Pápeža Pavla VI. Populorum progressio a samotné učenie Ježiša Krista. Preto o podporu požiadame aj Slovensku cirkev.  

Aby sme to mohli urobiť  potrebujeme Vašu pomoc. Vytvorili sme novú sekciu s názvom „Podpora demokracie a dodržiavania základných ľudských práv a slobôd“, ktorej vedúcim je mladý človek Marek Duda. 
Táto sekcia má svoje opodstatnenie keďže čoraz viac slovenských občanov je trestne stíhaných za tzv. verbálne trestné činy obdobne ako tomu bolo za bývalého komunistického režimu. Sekcia pri dostatočnom počte členov môže organizovať protesty proti  neopodstatnenej alebo neprimeranej perzekúcii občanov za ich kritické prejavy.

            Ak máte pochybnosti, že získať 10 000 členov nie je možné presvedčíme Vás o opaku. Vzorom pre rozšírenie našej členskej základne je Slovenský zväz protifašistických bojovníkov,  ktorého členom môže byť každý nad 18 rokov, ktorý  je proti fašizmu a je za zachovanie odkazu SNP.  Tento zväz má vyše 19 000 členov a tak ako bol privilegovaný pred rokom 1989 aj dnes dostáva na činnosť dotáciu vyše 400 000 a k tomu státisíce eur na oslavy SNP,  zatiaľ čo naše združenie dostalo na rok 2020 len 8 000 eur. Robert Fico  Slovenský zväz protifašistických bojovníkov vyhlásil oficiálne za súčasť vládnej politiky a nedávno  sa jeho predstavitelia stretli s predsedom NR SR Borisom Kollárom, ktorý ich taktiež podporil.

Vážení občania, staňte sa členmi sekcie Podpory demokracie Svetového združenia bývalých politických väzňov a pomôžte nám stať sa súčasťou vládnej politiky, pretože obete komunizmu a gulagov si to zaslúžia. 
Prihlášku si môžete stiahnúť z našej webovej stránky. Prihláška v PDF Prihláška Word

V roku 1990 vznikla Konfederácia politických väzňov Slovenska, ktorá v tom čase mala vyše 10 000 členov a mala ambíciu stať sa politickou stranou. Starým štruktúram sa tomu podarilo zabrániť tým, že do vedenia sa dostali spolupracovníci ŠtB. Konfederácia sa rozdelila a dnes sú na Slovensku tri združenia, ktoré nemajú na rozdiel od Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov patričnú autoritu ani podporu.

V mene pamiatky obetí komunizmu Vám sľubujem, že ak  bude mať sekcia Podpory demokracie  10 000 členov, do mesiaca vyzbierame  dostatok podpisov a opätovne zaregistrujeme zaniknutú politickú stranu Právo a spravodlivosť, ktorá bude mať ako hlavný bod programu prijatie zákona o 100%-nom zdanení príjmom nepodloženého majetku od roku 1990.  
Ďakujem bývalému predsedovi tejto strany pánovi Petrovi Puškárovi  za súhlas s použitím názvu Právo a spravodlivosť, pretože je symbolické, že  na Slovensko sa musí vrátiť to čo tu najviac chýba a tým je právo a spravodlivosť. O podporu požiadame aj stranu Právo a Spravodlivosť v Poľsku keďže ako povedal nedávno premiér Matovič, Poľsko je pre nás vzorom v boji proti korupcii.

  • Zmeňme spolu volebný zákon, ktorý  znemožnil občanom, ktorý nemajú za sebou bohatých sponzorov účasť vo voľbách a zo Slovenska urobil paródiu demokratického a právneho štátu.
  • Prestaňme sa prosiť politikom, ktorí na nás kašlú a na svoje sľuby zabudnú krátko po voľbách.
  • Buďte slobodnými  a svojprávnymi občanmi, ktorí sa nebudú doprosovať omrviniek, ktoré Vám zhodia zo svojho stola súčasní politici.
  • Založme si našu vlastnú stranu, ktorá nebude závislá na peniazoch tých čo rozkradli Slovensko.

Volebný program si vytvoríte Vy sami. Nebudeme sa ale zaoberať podružnými témami. Namiesto následkov najväčšej hospodárskej krízy od 2. sv. vojny sa politici zaoberajú interrupciami, ktorých počet klesol desaťnásobne a ich príčiny sú ekonomické.
Odpovedzte si otvorene koľkých z Vás na Slovensku ohrozujú imigranti,  alebo komunita,  či presuny vojsk NATO? 
V skutočnosti Vás ale ohrozuje  nezamestnanosť, kríza , exekúcie a chudoba. V nemocniciach zomierajú ľudia ne vyliečiteľné choroby a naše  deti sú vyháňané do zahraničia.
Ak sa nepokúsime získať späť rozkradnutý majetok, ktorý sa nevyparil ale len presunul na súkromné účty  bezohľadných a večne chamtivých prospechárov, my a naše deti budeme   pre nich vždy len otrokmi.
Nebudeme pokrytecky organizovať petície za vystúpenie z Európskej únie a na druhej strane prijímať platy europoslancov.
Nebudeme  odpútavať pozornosť od ekonomických zločinov protestmi proti NATO, naopak EÚ a NATO vyzveme, aby odsúdili ekonomických zločincov  a Slovensku pomohli získať späť nezákonne nadobudnuté miliardy, ktoré nám dnes chýbajú v zdravotníctve, sociálnom systéme a školstve.

 Skutočnými vlastencami a národniarmi môžeme byť až vtedy, keď  bude Slovensko ekonomicky svojprávne a ukončí sa vláda korupcie a falošného vlastenectva.
Verím, že to spoločne dokážeme. Politickí väzni sú  zárukou, že Vás nezradia pretože skutok sa naozaj stal. Neskončíme pri prázdnych sľuboch na papieri. Nám nejde o peniaze ani o moc ale o princíp!

 

František Bednár
predseda SZBPVhlavna stranka