Späť na stránku 17.November-Zamatový podvod
Hlavná stránka

Zamyslenie k 17.novembru 1989

Milí priatelia!

17.  novembra 2006 uplynie 17 rokov od tzv. zamatovej revolúcie. Určite budú všetky denníky ako aj televízie spomínať túto udalosť, zveličovať a prifarbovať udalosti, no ani jeden novinár alebo reportér nepovie reálnu pravdu o tom, o čom bol 17. november 1989. Položme si  otázku - išlo skutočne o „zamatovú revolúciu“ alebo o zamatový podvod? Väčšina  ľudí, ktorí sa triezvym pohľadom pozerajú na situáciu na Slovensku pravdepodobne pozná správnu odpoveď, vedia, že akože navonok porazení komunisti mali vopred dohodnuté pravidlá hry po 17. novembri...

Myslím, že Slovensko sa  od roku 1948 ( alebo 1944? ) a  následne od roku 1989 rúti z jednej záhuby do druhej.  Najväčšou tragédiou aká sa odohrala  po novembri 1989 bolo to, že bývalí aktívni komunisti neboli potrestaní. Myslím, že je najvyšší čas, žiadať a vykonať  nápravu, ktorá mala byť vykonaná ihneď v novembri 1989 osobami, ktoré sa dostali  do čela vtedajšej Československej Federatívnej republiky. Myslím, že všetci vieme, o ktoré osoby ide – spomeňme aspoň predstaviteľov vtedajšej VPN, KHD – ktoré sa vždy hrá na spravodlivých,  žiaľ len naoko, okrem toho najradšej sa schováva za chrbát Cirkvi, čo je aj samotnej Rímsko-katolíckej Cirkvi napokon len a len na škodu.    

Čiže malo byť alebo má byť vykonané nasledujúce :

-         definitívne raz a navždy  vylúčiť zo všetkých verejných postov   príslušníkov, agentov, dôverníkov ŠTB a aktívnych  komunistov,   to znamená, že malo by im byť a zároveň aj ich deťom, vnukom definitívne zakázané zamestnať sa vo verejnej alebo štátnej správe, na polícii, vo väzenstve,  v súdnictve, v školstve, na ministerstvách a úrade vlády, tobôž by sa nemali uchádzať  o funkciu prezidenta republiky (Kováč, Schuster, Gašparovič = pľuvanec do tváre politickým väzňom, popieranie existencie komunistických koncentrákov, výsmech prenasledovaných komunistickou lúzou) 

-         nikdy ľuďom s minulosťou ŠTB a aktívnym členstvom  KSČ + ich rodinným príslušníkom  nemalo byť povolené podnikať  a  privatizovať

-         všetci aktívni členovia KSČ,  príslušníci, konfidenti –  udavači ŠTB  mali po novembri 1989 (ale ešte aj dnes) uhradiť škody, ktoré napáchali udavačstvom, konfiškáciami a rozkrádaním majetkov od roku 1945. Pokiaľ už v novembri 1989 neboli nažive, mali škody uhradiť a okradnutých ľudí odškodniť ich rodinní príslušníci, ktorí z nešťastia iných ťažili spolu s nimi a na zločinoch, ktoré páchali ich  rodičia, starí rodičia  si budovali kariéru a zveľaďovali majetok,  na ktorý  nikdy nemali, nemajú a nebudú mať nárok ( ďalší  výsmech  = slovenský reštitučný zákon!!! - „jedinečný“ na Slovensku, žiadny iný postkomunistický štát sa takýmto zlodejstvom nemôže našťastie „pochváliť“!!!)

Potom by sa nestalo napr. to, že  syn bývalého vedúceho tajomníka ÚV KSČ v Trenčíne   pracuje ako „odborník – historik“ v múzeu.  Dokonca rodina uvedenej osoby   má svoj vlastný erb, - prosím Vás, ako môže mať rodina bývalého  eštébaka  a  komunistu erb. Nie je to v rozpore s jeho komunistickým zmýšľaním?! Spomínaný súdruh  je  členom a  „uznávaným odborníkom“ Slovenskej heraldickej spoločnosti – čo je výsmechom  všetkých aristokratických rodín – či už tých vyvraždených po roku 1945   alebo tých, čo mali to šťastie a stihli ujsť  pred komunistickou lúzou do zahraničia,  ale  aj tých, čo neušli a zostali dodnes  vydaní na  milosť a nemilosť  týmto červeným diablom!                                            

Som za to, aby sa presadil zákon, ktorý by nariadil s okamžitou platnosťou nasledovné :

-         od roku 1945 uverejniť  zoznam konfiškácii, komunistických rabovačiek po zámkoch, zemianskych kúriach, kaštieľoch, šľachtických hrobkách, kostoloch, farských úradoch a pod.

-         v uvedenom zozname uverejniť meno, priezvisko, bydlisko a súčasné pôsobenie dotyčných súdruhov, ktorí sa uvedených nehoráznych zločinov dopustili,  uviesť ich potomkov – deti, vnuci  - nech ľudia vidia, že žijú v blahobyte z toho, čo nakradli, príp. po roku 1989  privatizovali na základe straníckej príslušnosti (poslušnosti), že cestujú po celom svete,  skupujú nehnuteľnosti v exotických letoviskách a mnohokrát študujú v tom  „zahnívajúcom“    kapitalizme. 

-         obnoviť vyšetrovanie vrážd (úmrtí?) režimu nepohodlných osôb, ktoré z nikdy  neobjasnených príčin náhodne zomreli, zmizli, tragicky zahynuli (vdp. Coufal)

-         následne vinníkov a ich rodinných príslušníkov (oni tiež prenasledovali a zničili celé rodiny) dôsledne potrestať  a odškodniť ich obete alebo  potomkov obetí

Pokiaľ sa Slovensko nevysporiada s minulosťou,  verejne neprizná a nenapraví strašné zločiny  páchané v rokoch 1944 – 1989 (a následne až do súčastnosti), neodstaví vyššie spomínaných prisluhovačov diabla,    nikdy na Slovensku pokoj nebude a Európske štáty nikdy nebudú túto Zločineckú Guberniu považovať za  seriózneho partnera. No žiaľ, po novembri 1989 zostala pri moci tá istá zločinecká garnitúra a rozkradla to, načo nikdy nemala právo. Samozrejme, že sa tak stalo aj vinou občanov Slovenska, ktorým stačia predvolebné sľuby, guláše, prázdne frázy,  pocit plného žalúdka a lacnej pálenky, cigariet...  

Tak ako po skončení  druhej svetovej  vojny  bolo Gestapo a jednotky SS, SA  vyhlásené za zločinecké, tak musia byť aj KSČ   a  ŠTB  vyhlásené   za zločinecké organizácie, zakázané a ich aktívni členovia (hlavne tí, ktorí po roku 1989 poprevracali kabáty!!!)   prísne potrestaní. Pretože medzi KSČ a nemeckou NSDAP a medzi ŠTB a Gestapom či  SS, SA  nebol, nie je,  a nikdy nebude žiadny rozdiel. Ak sa dokázal v priebehu pár mesiacov po skončení druhej svetovej vojny zvolať Norimberský proces, tak sa mal ihneď po novembri 1989 zvolať proces na potrestanie vyššie uvedených komunistických zločincov, ktorí boli v mnohých prípadoch väčší zločinci ako tí súdení v Norimberku.    Ak sa tak nestane,  Boh ochraňuj tých nevinných v tomto zločineckom (  nemýlim sa, keď napíšem komunistickom ) štáte.

      Britský štátnik, politik a filozof  Edmund Burke (1729-1797)  povedal –

„Jediná vec je nevyhnutná pre triumf zla : aby dobrí ľudia nič nerobili.“ - táto myšlienka je dnes aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým.

Oľga Forgách