HOME


jiz nekolik dni je na internetu - www.svetbezkomunismu.cz - k podepsani mezinarodni petice, pozadujici odsouzeni zlocinu totalitnich komunistickych rezimu. Je 16 let po padu komunismu v CR, jste nejvyssimi zaastupci lidu a na petici je k nalezeni pouze jeden podpis - senatora Jaromira Stetiny. Pokud jsem nektere z vas prehledl, omlouvam se vam. Z titulu vasi funkce nemuzete nevedet o jeji existenci a nemit technicky moznost ji podporit. Mate pravo svobodne volby, nicmene je velmi zarazejici absence vasich podpisu, ktere se od skutecnych demokratu, majici jasny a citelny postoj k tomuto zlocinemu a protilidskemu systemu, predpokladaji a ocekavaji. Verim, ze do konecneho terminu - pondeli 23.1.2006 - vyuzijete moznost podpory teto petice, nechcete-li, aby si o vas vasi volici mysleli, ze mate jine nazory a zajmy, a hajite ve skutecnosti jine cile, nez jake jste prezentovali vasim volicum pri minulych volbach. Komuniste se opet rafinovane a nepozorovane derou k moci. Pouha slovni aktivita, nepodlozena viditelnymi ciny, muze byt vasimi volici vnimana jen jako pokrytectvi, zbabelost, neschopnost, vypocitavost, ci obycejny lidsky strach. Pak byste meli uvolnit misto tem, kteri maji vlastnosti odpovidajici teto cestne a odpovedne funkci. Jinak budete svoji necinnosti prispivat k tomu, ze nize uvedene statistiky budou zapominany a pocty obeti teto zlocinne ideologie narustat. Dle platneho zakona CR je komunisticka ideologie zlocinna, zavrzenihodna, a smeruje svoji cinnosti k potlacovani lidskych prav a demokratickeho systemu. Kdo jiny by mel byt prikladem v jejim odsouzeni a potirani, nez obcane zakonodarci, byt z velke casti primo nevoleni svymi volici?! Predpokladam, ze nize uvedene statistiky si dobre prostuduje parlamentni delegace pod vedenim predsedy Snemovny Lubomira Zaoralka, ktera se chysta do CLR koncem února. Cleny delegace budou i Jitka Kupcova a predsedkyne peticniho vyboru Zuzka Rujbrova, clenka KSCM, ktera cestu organizuje....?!
 
Jan Sinagl
 

Stručné statistikyPřipomeňme si některé údaje, dokumentující zločinnost komunistické diktatury. Přitom si musíme uvědomit, že se nejednalo pouze o popravy, vraždy a rudé koncentráky, ale i statisícové a milionové množství rozvrácených rodin, způsobené vězením, emigrací a existenčními podmínkami.

Odhady počtů lidí, kteří byli zabiti komunistickým režimem:
Československo: 8.000 - 10.000 Kambodža: 2 miliony
Východní Evropa: 1 milion Severní Korea: 2 miliony
Sovětský svaz: 20 milionů Vietnam: 1 milion
Čína: 65-80 milionů Latinská Amerika: 150,000
Tibet: 1.2 miliony Afrika: 1.7 milionu
Afganistán: 1.5 milionu


Československo


V období komunistické diktatury v Československu a to převážně v padesátých letech bylo, podle údajů zveřejněných Úřadem pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu,

  • 234 občanů popraveno
  • 374 lidí bylo zastřeleno na západní hranici
  • 188 občanů zahynulo v elektrických drátech na západní hranici.

Další údaje nelze uvést přesně, jelikož v letech 1948 - 1951 nebyla o nich vedena řádná evidence. Přesto následující údaje nejsou nadhodnoceny, ale jsou uvedeny v dolní zjistitelné hranici.

  • Nejméně 8000 lidí zahynulo v koncentrácích a vězeních.
  • Okolo 600 lidí bylo zlikvidováno při zatčení a výsleších.
  • 240 000 občanů bylo odsouzeno z politických důvodů,
  • 300 000 jich bylo persekvováno v zaměstnání a studiu.
  • Konečně 244 000 občanů uprchlo před zločinným komunistickým režimem.

Byl to největší exodus, jaký české země ve 20. století zažily. V roce 51 byly čs. hranice s Rakouskem a SRN obehnány drátěným zátarasem, do něhož byl puštěn elektrický proud o napětí 3000-5000V. V těchto drátech zahynulo 88 lidí. V roce 52 byly kolem hranic položeny nášlapné miny.

Více na stránkách http://www.mvcr.cz/udv.


Čína


Období Kampaň KS Číny Počet mrtvých
1949 - 1953 Pozemková reforma
Kampaň na odstranění statkářů a kapitalistů
Tři antikampaně a Pět antikampaní
Potlačení náboženství
5 milionů
1957 - 1961 Velký skok vpřed
Velký hladomor
Proti-pravičácké hnutí
30-40 milionů
1966 - 1976 Velká kulturní revoluce
8 milionů
1989 Masakr na Tchien-an-menském náměstí v Pekingu, potlačení demokratických protestů studentů
3 000
1999 - nyní Pronásledování duchovního hnutí Falun Gong
2 780 (odhad přes 10 000)

Více na stránkách http://www.9komentaru.cz/index.php?article_file=short.html.


Tibet


Okupace Tibetu Komunistickou stranou Číny (1950 - Současnost)

1950 Čínská lidová osvobozenecká armáda o síle 40 000 mužů zaútočila na hlavní město východního Tibetu. O dva dny později porazila 8tisícovou tibetskou armádu.
1959 Ve Lhase vypuklo povstání, které Čína potlačila za cenu 87 000 mrtvých Tibeťanů. Dalajlama opustil Tibet. Přibližně 80 000 Tibeťanů uprchlo z Tibetu aby se připojili k dalajlamovi v indickém exilu.
1962 97 procent klášterů v „Tibetské autonomní oblasti' (TAO) a 98–99 procent klášterů v tibetských oblastech mimo TAO je nyní buď vylidněno, nebo jsou v troskách. Z 6259 klášterů v Tibetu ušlo skáze pouze osm.
1966 Maova Kulturní revoluce rozpoutává v Tibetu další vlnu zabíjení a ničení. V důsledku čínské invaze a okupace zahynulo 1,2 milionu Tibeťanů.
1996 Čína v Tibetu zahajuje kampaně Tvrdý úder a Vlastenecká převýchova a Duchovní civilizace. Jejich cílem je přimět Tibeťany aby se zřekli své víry v dalajlamu. Nejvíce postiženy byly mužské a ženské kláštery.

Více na stránkách http://www.potala.cz/.

HOME