Násilne odvlečení do býv. ZSSR

Diskusné fórum » Násilne odvlečení do býv. ZSSR

SZCPV Nám poslal(a) odkaz dňa 30.7.2010 13:32 | szcpv@szcpv.org | http://szcpv.org [188.112.125.64]

http://www.szcpv.org/sno.html

M.S. Nám poslal(a) odkaz dňa 30.7.2010 13:37 | ivanovicsk@gmail.com

Dobrý deň ešte jedna vec, prečo sa takému masovému odvážaniu slovenských občanov a ich vraždeniu nepovie konečne správnym slovom a síce - Slovenský holokaust?
Prečo to nevídame každoročne v TV? Prečo keď sme robili akciu na pamiatku práve týchto obetí obkolesila nás ŠTB a médiá vypustili článok: "Polícia čakala extrémistov prišlo zopár mladíkov" ? Prečo nie sú obete poriadne odškodnené?
Je niečo nehorázne čo sa v tých rokoch dialo ale vôbec najsprostejšie je že sa dnes o tom nevie a nerozpráva.
Dokonca niektorí ľudia sú schopní napísať citujem jedného koko.a ktorý tvrdí:
"Nechcem sa pliesť do tej vašej pripečenej debaty, ale faktickú poznámku si neodpustím. A síce, pokiaľ ja viem ( a môžem sa samozrejme mýliť ) deportácie Slovákov do gulagov sa nepochybne uskutočnili, ale mne je známe číslo cca 7000 čechov a slovakov (a dá sa len polemizovať koľko nacistických kolaborantov z toho ) nie 70 000 ako uvádzaš ty."
Prepáčte mi za výraz no ale sami musíte uznať že tomuto človeku inak ani povedať nemôžem keď označuje obete komunistov, za "nacistických kolaborantov".

M.S. Nám poslal(a) odkaz dňa 30.7.2010 13:37 | ivanovicsk@gmail.com

Dobrý deň ešte jedna vec, prečo sa takému masovému odvážaniu slovenských občanov a ich vraždeniu nepovie konečne správnym slovom a síce - Slovenský holokaust?
Prečo to nevídame každoročne v TV? Prečo keď sme robili akciu na pamiatku práve týchto obetí obkolesila nás ŠTB a médiá vypustili článok: "Polícia čakala extrémistov prišlo zopár mladíkov" ? Prečo nie sú obete poriadne odškodnené?
Je niečo nehorázne čo sa v tých rokoch dialo ale vôbec najsprostejšie je že sa dnes o tom nevie a nerozpráva.
Dokonca niektorí ľudia sú schopní napísať citujem jedného koko.a ktorý tvrdí:
"Nechcem sa pliesť do tej vašej pripečenej debaty, ale faktickú poznámku si neodpustím. A síce, pokiaľ ja viem ( a môžem sa samozrejme mýliť ) deportácie Slovákov do gulagov sa nepochybne uskutočnili, ale mne je známe číslo cca 7000 čechov a slovakov (a dá sa len polemizovať koľko nacistických kolaborantov z toho ) nie 70 000 ako uvádzaš ty."


Prepáčte mi za výraz no ale sami musíte uznať že tomuto človeku inak ani povedať nemôžem keď označuje obete komunistov, za "nacistických kolaborantov".

M.Ss Nám poslal(a) odkaz dňa 30.7.2010 13:39 | ivanovicsk@gmail.com

mám tu nejaké zdroje ohľadom Slovákov odvlečených do Gulagov od roku 1944 do 1945 mohli by ste mi to nejak potvrdiť alebo dať k k tomu nejaké podklady ak môžte napríklad aj cez internet? Zaujímam sa o tieto veci a chcel by som si rozšíriť obzory. Poprípade zaujať nejaké oficiálne stanovisko?
Tu je spomínaná informácia ktorú by som potreboval nejakým spôsobom odobriť pochádza z knihy M.S. Ďuricu - Dejiny Slovenska a Slovákov.
NKVD spolu so sov. vojskom na našom území robili "očisťovacie" akcie: Od októbra 1944 do júna 1945 takto deportovali do ZSSR 40 000 až 60 000 slovenských občanov
Zdroj:/Výpoveď Dr. Jozefa Mikulu pred kongresovým výborom USA/
Iba v Pravom mesiaci po obsadení Sovieti odvliekli 38 000 Slovákov.
JUDr. Dárius Rusnák ktorý otázku študoval v Moskve zistil že v archívoch NKVD je evidovaných 69 000 Slovákov zajatých na Slovensku a odvlečených do ZSSR /1944-1945/
pozdravujem Vás a prajem všetko dobré.

szcpv Nám poslal(a) odkaz dňa 30.7.2010 13:46 | szcpv@szcpv.org [188.112.125.64]

Co sa tyka odvlecenych vsetko je zavisle na fakte ze Stalin neposlal Cervenu armadu aby Ceskoslovensko oslobodila ale aby ho kolonizovala.
Zial UPN a historici tu zlyhali.
Pocty su asi podobne ako pocty obeti stalinimu v ZSSR od 20 mil do 60 mil.
Nase statistiky uvadzaju len civilov, cca 7200 osob. Nieje to uplne a podla mna len torzo.
Pravda bude od cisla 20 000 vyssie ako uvadzate.
Neuvadzaju sa vojnovi zajatci vojaci Slovenskej a Madarskej armady.

Pridanie nového odkazu

*Meno:
E-mail: [nepovinné]
Web: [nepovinné]
*Kontrolný kód: Opište: aaaa
*Text správy:

Počet zobrazení 4426.

Copyright (c) 2010 SZCPV - RSS Zdroj - Edit