Nezverejnení a doplnení agenti ŠtB

Diskusné fórum » Nezverejnení a doplnení agenti ŠtB

SZCPV Nám poslal(a) správu dňa 14.7.2010 o 21:37 | szcpv@szcpv.org | http://szcpv.org

http://szcpv.org/04/stb1.php

Karel talák Nám poslal(a) odkaz dňa 8.5.2013 13:12 | pisismik@seznam.cz [37.188.235.96]

S velkým překvapením jsem zjistil, že můj strýc, Jaroslav Šika je na vašem webu veden jako příslušník StB.
Zajímá mě, kdo jste a na základě čeho jste tuto informaci zveřejnili. Mám na mysli konkrétní materiály, ze kterých jednoznačně plyne, že Jaroslav Šika byl agentem StB.
Očekávám bleskurychlou odpověď. Pokud ji nedostanu, popřípadě nebude průkazná, poradím se s právníkem
a podniknu veškeré kroky k tomu, aby jste tuto situaci vysvětlili příslušnému soudu.
S pozdravem
Karel Talák

Karel talák Nám poslal(a) odkaz dňa 8.5.2013 13:26 | pisismik@seznam.cz [37.188.235.96]

Ještě jedna zpráva, ke svému překvapení jsem tady našel více pilotů RAF včetně Františka Vavřínka.
Opět po vás požaduji řádné vysvětlení.
Karel Talák

V. Aptová Nám poslal(a) odkaz dňa 26.5.2014 21:56 [94.113.2.168]

Jsem velmi překvapená,co zde čtu - můj tchán JŠ byl právě naopak za komunismu perzekuován - místo štábního kapitána RAF po r.1948 byl donucen pracoval jako řidič u Pozemních staveb.Těžce nemocný /rakovina/ tato léta prožíval velmi špatně s názory nevděku své rodné země, za kterou nasazoval život ve stíhací peruti.I jeho pohřeb se konal, se všemi poctami jemu náležící k zásluhám,pod záštitou rodiny, přátel a lidí, kteří se v komunismu nebáli sdělit svůj názor. Tajnými se to tam hemžilo, protože se zúčastnili i zahraniční přátelé a kamarádi. Byla jsem tam a vím - jeho snacha V.Aptová, dř. Šiková

Badatel Nám poslal(a) odkaz dňa 26.8.2015 00:29 [93.89.110.40]

Letci RAF byli pro komunisty nesmírně nebezpeční, proto je sledovali, pronásledovali, mučili a věznili. Po propuštění z vězení a sehnání jen málo placené práce se letci dostávali do existenčních problémů. Někteří tlaku StB podlehli. Do jaké míry, to bychom museli prostudovat jejich spis, zachoval-li se. Většinou byli registrováni jen krátce, na rozdíl třeba od pracovníků v diplomacii nebo v podnicích zahraničního obchodu. Nezastírejme však, že někteří letci registrováni byli. O to víc si ceňme těch, kteří navzdory mučení, věznění a existenčním potížím registrováni nebyli.

Pridanie nového odkazu

*Meno:
E-mail: [nepovinné]
Web: [nepovinné]
*Kontrolný kód: Opište: aaaa
*Text správy:

Počet zobrazení 9739.

Copyright (c) 2010 SZCPV - RSS Zdroj - Edit