hlavna stranka

Podporte SZČPV a jeho predsedu

Žiadosť o zastupovanie v súdnom konaní odoslaná poslankyni NR SR Mgr. Helene Mezenskej 

Občiansky aktivista Ing. Imrich Body prijal zastupovanie SZČPV vo veci žaloby podanej popradským primátorom Ing. A. Dankom proti SZČPV a jeho predsedovi
Zdieľaj

Späť na stránku výzva na vyslovenie nedôvery primátorovi mesta a vyhlásenie referenda za odvolanie primátora Ing. Antona Danka

František Bednár, Nám. sv. Egídia 102/14, 058 01 Poprad

Vážená pani
poslankyňa NR SR
Mgr. Helena Mezenská

Národná rada Slovenskej republiky
Námestie Alexandra Dubčeka 1
812 80 Bratislava 1

                                                                                              Poprad 20.9.2013

Vec:                                Žiadosť o zastupovanie v súdnom konaní

Vážená pani poslankyňa, dovolil som si obrátiť sa na Vás ako človeka so skúsenosťami so zastupovaním občanov, ktorých práva boli poškodené a súčasne aj preto, lebo Vy sama Ste  spoznala  aký skrytý nátlak a praktiky  boli používané voči každému, kto našiel odvahu poukázať otvorene na  netransparentný výpredaj majetku mesta.
Keďže ste vždy odvážne  stála na strane obyčajných ľudí, pravdy a práva, dovolil  som si  požiadať Vás o zváženie  mojej  žiadosti o zastupovanie vo veci žaloby primátora Mesta Poprad Ing. Antona Danka podanej proti mne za to, že som v mene Svetového združenia bývalých československých politických väzňov vyzval primátora  k odstúpeniu z funkcie pre podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a netransparentné nadobudnutie majetku v čase výkonu verejnej funkcie. Po odmietnutí výzvy som listom vyzval viceprimátorov a poslancov Mestského zastupiteľstva v Poprade, aby vyhlásili na základe vyššie uvedených dôvodov referendum o odvolaní primátora.  Za uvedené občianske aktivity, vrátane spustenia petičnej akcie za vyhlásenie referenda o odvolaní primátora ma Ing. Anton Danko žaloval  na Okresnom súde v Poprade, kde sa vedie konanie pod sp. zn. 7C/452/2012. Na moju výzvu na súdny zmier a verejnú diskusiu, čo som navrhol na konaní 29.7.2013, na začiatku ktorého ste sa zúčastnila, Ing. Anton Danko reagoval zmenou žaloby, ktorú rozšíril o priznanie nemajetkovej ujmy vo výške 33 000 eur. Týmto zastrašovaním a ekonomickou likvidáciou  mojej rodiny  chce Ing. Anton Danko eliminovať všetky občianske aktivity smerujúce voči  jeho osobe a výkonu jeho funkcie primátora v rokoch 2002-2013.
Zastupovanie Svetového združenia bývalých čsl. politických väzňov, ktoré je v tomto spore tiež žalované, už na základe žiadosti prijal občiansky aktivista pán Ing. Imrich Body. Ako potvrdzujem v prílohe jeho listom k splnomocneniu, zastupovanie považuje za vec verejného záujmu.
Vážená pani poslankyňa,  ľudia ktorí ma podporujú mi doporučili, aby som sa obrátil na Vás a tak ako aj ja s nádejou očakávajú Vaše rozhodnutie aj keď vieme, že máte veľa pracovných povinnosti ako poslankyňa Národnej rady SR a moje  zastupovanie v tomto spore by bolo náročné na dokazovanie a Váš čas.

S úctou
František Bednár 
Príloha:

  1. List Ing. Imricha Bodyho so splnomocnením
  2. Plná moc k zastupovaniu      

Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov touto cestou vyslovuje poďakovanie občanskemu aktivistovi pánovi Ing. Imrichovi Bodymu za prijatie splnomocnenia na zastupovanie združenia vo veci žaloby podanej osobou Ing.Anton Danko (primátor Popradu) na Okresnom súde v Poprade pod sp.zn. 7C/452/2012. Pán Ing. Body uviedol, že zastupovanie združenia považuje za vec verejného záujmu.

Podporte SZČPV v jeho predsedu

Svetové združenie bývalých československých politických väzňov sa obracia na všetkých ľudí dobrej vôle, ktorým ide o spravodlivosť so žiadosťou o pomoc pre predsedu združenia Františka  Bednára, ktorého chce popradský primátor  Ing. Anton Danko  finančne zničiť aj s celou rodinou tým, že mu má vyplatiť  súdom žiadanú sumu 33 000 eur.  Rovnako chcel týmto spôsobom  ekonomicky zlikvidovať občianske združenie od ktorého žiadal tatiež  vyplatenie sumy 33 000 eur za to, žeho František Bednár vyzval k abdikácii z funkcie pre uvedenie jeho mena v kauze Gorila a neprimeraný nárast majetku  v počas  výkonu verejnej funkcie. Ešte predtým na neho podal trestné oznámenie za ohováranie, ktoré polícia odmietla. 10. septembra Ing. Anton Danko po tretí krát zmenil žalobu a vzal požiadavku na vyplatenie nemajektovej ujmy v peniazoch SZČPV späť.

 Keďže predseda združenia podal na Ing. Antona Danka taktiež žalobu za poškodenie dobrého mena, pretože Ing. Anton Danko v rozhovore pre Podtatranský kuriér v článku Sľuby dané Popradčanom  plním, zo dňa 9.10.2012,  nepravdivo uviedol, že František Bednár je niekoľkokrát súdne trestaný a nie je politickým väzňom. Označil ho ako nastrčenú osobu, ktorá je financovaná  ľuďmi z pozadia. Ešte predtým, po výzvach na odstúpenie a vyhlásenie referenda o odvolaní primátora, v rozpore so zákonom zasahoval do činnosti združenia vo forme nátlaku na bývalú predsedníčku združenia, ktorá bola požiadaná, aby sa združenie dištancovalo od uvedených výziev, o čom mala zaslať vyhlásenie pre tlačové agentúry TASR a SITA.  Keď to odmietla, bývalý primátorov profesor Mgr. Zoltán Kukula, hoci na to nemal mandát vedenia Občianskeho zduženia PV ZPKO,  zaslal TASR a SITA list v ktorom uviedol, že František Bednár nemá právo zastupovať politických väzňov a tí sa od neho dištancujú. Ako dôkaz na súde bude predložený  e-mail odoslaný zo sekretariátu primátora so žiadosťou, aby list Mgr. Z. Kukulu bol v plnom znení uverejnený v týždenníku Podtatranský kuriér.  Súdu bude predložený, okrem výpisu z trestného registra a rozhodnutia Ministerstva spravodlivosti SR  o priznaní odškodnenia, aj ďakovný list predsedu Správnej rady ÚPN Ondreja Krajňáka, ktorý 21. augusta 2013 na pietnej spomienke  45. výročia okupácie odovzdal predsedovi združenia F. Bednárovi a v ktorom mu poďakoval za jeho činnosť v boji proti totalitnému režimu za čo bol odsúdený ako politický väzeň.

František Bednár navrhol na súdnom konaní 29. 7.2013 zmier a verejnú diskusiu kde by Ing. Anton Danko vyvrátil všetky podozrenia a informácie o jeho osobe uverejnené na internete a médiách.  Tento to však  zbabelo odmietol a reagoval zastrašovaním a nátlakom v podobe priznanie  spolu 66 000 eur za podľa neho zásah do jeho osobnosti.  Z tohto dôvodu je František Bednár nútený zmeniť petit ním podanej žalobu, v ktorej žiada od Ing. Antona Danka o ospravedlnenie a symbolické 1 eur,  a uplatniť si priznanie finančného zadosťučinenia v obdobnej sume ako Ing. Anton Danko.  Občiansky súdny poriadok  však vyžaduje zaplatenie súdneho poplatku vo výške 3% z navrhovanej sumy. Keďže František Bednár nemá príjmy ako Ing. Anton Danko a má rodinu s dvoma študujúcimi synmi, je nútený obrátiť so žiadosťou o poskytnutie pôžičky na ľudí dobrej vôle, ktorí by mu boli ochotní pomôcť.  Ak by sa našiel dobrodinec ochotný pomôcť , môže si stiahnuť  z tejto stránky zmluvu o pôžičke s podrobnosťami a  kontaktovať priamo Františka Bednára.

Za pomoc vyslovujeme v mene obetí stalinizmu a komunizmu úprimné Pán Boh zaplať!

Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov

Zmluva o pôžičke Zmluva o pôžičke


Odkaz primátorovi Dankovi od zahraničných Slovákov z Paríža

2. September 2013

Film v TV o vazniciach v USA: 25 % vaznov sveta je prave v USA, opakujem: 1/4 vsetych vaznov na svete je prave v USA. To ma byt nas vzor?

Rozhodne je to vzor pre Antona Danka, primatora mesta Poprad a jeho kumpanov z Gorily.

Sorry tzv. primatora, pretoze primator nejde proti svojim ludom, ale ich pocuva a naprava chyby, ak uz urobil. A urobil. Prave preto sa brani takymto gaunerskym sposobom - to je evidentny dokaz jeho spravania. Riadny primator by nebol schopny urobit to co urobil Danko proti panovi Bednarovi.

AJ MY V ZAHRANICI SME SLOVACI - A SME BYVALI POLITICKI VAZNI.
A organizaciu, ktoru drzi pan Bednar POTREBUJEME.

VY ZIADATE OD NAS PENIAZE ? KTO STE VY PAN DANKO ???

Prideme na pojednavanie. A vyzveme vas priamo - za co mame platit MY - my, co sme KVOLI TAKYM AKO STE VY tolko trpeli, tak, ze sme az museli opustit rodnu krajinu !
A vam, pan Danko, pripomenieme za co mate platit VY !

Aj my zo zahranicia ziadame aby ste odstupili.
Uz len preto ako hrubo a nevychovane sa spravate k panovi Bednarovi a jeho rodine, ako im ublizujete na zdravi a ako ohrozujete nasu organizaciu, ktoru vedie.
Kde bola vasa matka ked vas mala vychovavat?

My sme panovi Bednarovi vsetci zaviazani.
A sme mu zaviazani aj za to co robi nepriamo vramci Zdruzenia byvalych politickych vaznov.
http://szcpv.org/12/vyzvaprimatorovi.html
Tuto kauzu budeme sledovat, pan Danko.
Ak nie ste dost silny na to, aby ste celili tlakom, odstupte!
Bolo by to snad pre vas najlepsie vychodisko. Pokial je cas.
V opacnom pripade brante svoje mesto a jeho obcanov a nestavajte sa proti nim!

Zahranicni Slovaci, Pariz


 Popradský primátor Anton Danko sa zľakol verejnej diskusie - chce finančne zlikvidovať združenie politických väzňov a Františka Bednára

http://www.popradradio.sk/popradradio/
PRIMÁTOR POPRADU DANKO LŽIVO OBVIŇUJE OBČANA S MENOM BODY, KLAME, BEZTRESTNE S VEDOMÍM POLÍCIE, PROKURATÚRY OD 24.9.2012.


Predseda občianskeho združenia bývalých politických väzňov František Bednár, vyzval v mene organizácie popradského primátora, aby odstúpil z funkcie za to, že doposiaľ občanom Popradu nevysvetlil nadobudnutie svojho majetku a hospodárenie mesta. Následne listom vyzval poslancov Mestského zastupiteľstva, aby vyhlásili referendum o jeho odvolaní. Primátor tak, ako aj v súvislosti s uvedením jeho mena v kauze Gorila  pri privatizácii Podtatranskej vodárenskej spoločnosti reagoval podaním trestného oznámenie a žaloby na súd. Súčasne žaloval  občianskeho aktivistu Ing. Imricha Bodyho, F. Bednára a Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov (SZČPV). Na pojednávaní dňa 29. júla 2013 jeho  právny zástupca stiahol  žalobu proti Ing. I. Bodymu a mal do 14 dní odpovedať na návrh Františka Bednára,  namiesto zaťažovania súdov žalobami uskutočniť verejnú diskusiu ak o to primátor prejaví záujem.

Primátor Danko odmietol  návrh na zmier a verejnú diskusiu a reagoval  opäť ako aj  v minulosti hrubým zastrašovaním – dňa 7.8.2013 podal súdu návrh na zmenu žaloby, kde už  okrem ospravedlnenie žiada aj vyplatenie sumy 33 000 eur od Františka Bednára a 33 000 eur žiada aj  od Svetového združenia  bývalých čsl. politických väzňov ako  nemajetkovú ujmu v peniazoch. Teda spolu sumu 66 000 eur.

SZČPV požiadalo Ing. Imricha Bodyho o zastupovanie v ďalšom prejednávaní žaloby, vrátane vykonania  všetkých dôkazoch o spôsobe “vybavenia“ všetkých doposiaľ podaných podaní polícii, prokuratúre a iným inštitúciám  vo veci preverovania majetku  primátora a súvisiacich finančných tokoch, v súvislosti s preverovaním Spravodajskou jednotkou finančnej polície a preverovaním legalizácie príjmov z trestnej činnosti.

Nakoľko sa jedná o bezprecedentné zneužívanie justície na zastrašovanie politických oponentov, bezprecedentný akt  likvidácie organizácie politických väzňov, aký nemá obdobu od novembra 1989 a finančnú perzekúciu hraničiacu s ekonomickou popravou rodiny a dvoch synov bývalého politického väzňa Františka Bednára, za to že slobodne v zmysle ústavných práv a medzinárodného dohovoru vyslovil svoj názor a poukázal na podozrenie zo zneužívanie právomoci verejného činiteľa, ktoré už boli verejne známe,  organizácia využije všetky zákonné prostriedky na uplatnenie procesných práv a práva na spravodlivé súdne konanie, vrátane podania sťažnosti na Ústavný súd SR a Európsky súd pre ľudské práva. 

Primátor sa uchýlil k prezentovaniu žaloby ako súkromného sporu akéhosi Ing. Antona Danka a jeho rodiny, ktorý nemá nič  spoločné s výkonom funkcie primátora Danka o čom sa účelovo snaží presvedčiť súd. Pritom výzva na odstúpenie a vyhlásenie referenda o odvolaní primátora bola predložená  Mestskému úradu a  priamo na podateľni aj poslancom a nie na jeho súkromnú adresu. Ak teraz vystupuje ako tretia strana, v tom prípade sa jedná o podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, pretože   v účelovej žalobe zneužíva dokumenty podané oficiálne na podateľni Mestského úradu a za svedkov navrhuje zamestnancov Mestského úradu.
Je nepopierateľným faktom, že František Bednár a SZČPV sa vždy odvolávali vo svojich výzvach a riadne podaných  podaniach na už známe a uverejnene skutočnosti. Preto sa nemajú za čo ospravedlňovať.  Je pozoruhodné, že za iné skutočnosti  uverejnené priamo proti osobe primátora zo strany bývalého poslanca strany SMER-SD R. Fica a bývalého primátora Žiliny J. Slotu sa nedomáhal na súde ospravedlnenia a vyplatenia nemajetkovej ujmy. Paradoxne z obavy stiahol žalobu proti občianskemu aktivistovi Ing. I. Bodymu, pričom ako je zistiteľné na jeho webovej stránke http://www.popradradio.sk/popradradio/ primátor je na nej označený ako klamár a osoba, ktorá žalovala nevinného človeka. Zrejme sa primátor a jeho rodinní príslušníci, ktorých navrhuje vypočuť v konaní ako svedkov, stotožnili s obsahom tejto stránky.

Ubezpečujeme súčasného primátora, že sa nejedná o súkromný spor a rovnako ho ubezpečujeme, že tento spor sa určite skončí v čase kedy už nebude primátorom Mesta Poprad.

Svetové združenie bývalých čsl. politických väzňov          

Podanie Ing. A. Danka zo 7.8.2013
Uznesenie o pripustení zmeny návrhu
Uznesenie o zastavení konania

hlavna stranka