hlavna stranka

 Prejednávanie žaloby primátora Danka na Okresnom súde v Poprade-poďakovanie za podporu

Zdieľaj

Späť na stránku výzva na vyslovenie nedôvery primátorovi mesta a vyhlásenie referenda za odvolanie primátora Ing. Antona Danka

Poslankyňa NR SR Mgr. Helena Mezenská na protest opustila pojednávaciu miestnosť
Touto cestou vyslovujem vrelé poďakovanie pani Mgr. Helene Mezenskej –poslankyni NR SR, pánom: Augustínovi Kuchárovi- bývalému riaditeľovi Gymnázia v Poprade, Kazimírovi Krivošovi –predsedovi PV ZPKO Liptovský Mikuláš, zástupcom SITA a denníka Korzár ako aj všetkým, ktorí ma prišli podporiť vo veci žaloby podanej proti mne a Svetovému združeniu bývalých čsl. politických väzňov popradským primátorom Ing. Antonom Dankom.

Verejné pojednávanie sa konalo 29. júla 2013 o 9. 00 hod. na Okresnom súd v Poprade. Súd začal predbežne prejedávať návrh žaloby popradského primátora proti odporcovi Františkovi Bednárovi a zároveň aj proti Svetovému združeniu bývalých čsl. politických väzňov, od ktorých primátor Ing. Anton Danko žiada, aby na vlastné náklady uverejnili ospravedlnenie za to, že bol vyzvaný k odstúpeniu z funkcie, v súvislosti s viacerými na internete a v médiách uverejnenými skutočnosťami o nadobudnutí majetku počas výkonu funkcie. Ospravedlnenie žiada aj za iniciovanie petičnej akcie o vyhlásení referenda o jeho odvolaní.

Poslankyňa NR SR Mgr. Helena Mezenská, nesúhlasila s názorom právneho zástupcu Ing. Antona Danka Mgr. Mariána Ježíka, ktorý tvrdil, že žaloba je súkromným sporom medzi Ing, Dankom a Františkom Bednárom a nebola podaná primátorom Mesta Poprad a že sa preto nejedná o žiadne zastrašovanie. Uvedené právne chytráčenie Mgr. Ježíka je právne neudržateľné, pretože Ing. Anton Danko žaloval aj občianske združenie býv. politických väzňov. Poslankyňa Mgr. Mezenská, označila pojednávanie ako frašku a zastrašovanie a na protest opustila pojednávaciu miestnosť súdu.

Súd pojednávanie odročilna 14 dní. V tejto lehote sa má žalobca vyjadriť, či príjme návrh na zmier a diskusiu medzi žalobcom a žalovaným. Ako žalovaný a súčasne aj ako štatutár občianskeho združenia, ktoré je tiež žalované, považujem túto žalobu za zneužívanie justície na zastrašovanie kritikov a politických oponentov primátora, aj keď právný zástupca žalobcu účelovo tvrdí, že žalobu podal ako civilná osoba Ing. Anton Danko a nie primátor Anton Danko. V prípade, že Ing. A. Danko neprijme návrh na zmier a bude naďalej trvať na prejedávaní žaloby, budem to považovať aj za poškodzovanie slovenských súdov, ktoré primátor z titulu svojej funkcie chce zneužiť pre svoje osobné záujmy tak, ako vtiahol do svojho súkromného života a poškodil slovenskú cirkev, ktorú zneužil na vyžehlenie jeho preukázateľnej nevery anulovaním cirkevného sobáša. Prejednávanie žaloby verejného činiteľa, ktorý má strpieť kritiku verejnosti, je totiž v každom demokratickom štáte neprípustné.

Podaním žaloby ma primátor Danko nezastrašil, ale naopak, týmto zneužívaním justície ma prinútil brániť sa vyhlásením kandidatúry na primátora a zároveň aj poslanca do VÚC .

František Bednár
Predseda Svetového združenia  bývalých čsl. politických väzňov
Rozhovor F. Bednára pre facebookovú skupinu "Podporme Helenu Mezenskú"
Informačný leták pre občanov Popradu


http://eur-lex.europa.eu/sk/treaties/dat/32007X1214/htm/C2007303SK.01000101.htm
Dobrý deň pán Martin SCHULZ.

EU schválila chartu ľudských práv. Chcem sa opýtať ako je možne, že ústavný činiteľ SR mesta Popradu v SR žaluje občana SR Františka Bednára a taktiež Svetové združenie politických väzňov za to, že nabádali občanov Popradu na podpísanie petície za odvolanie primátora Antona Danka a taktiež na preukázanie nadobudnutého majetku primátora Popradu Antona Danka?
Chcem Vás požiadať, aby ste v EU venovali väčšiu pozornosť dodržiavaniu ľudských a občianskych práv na Slovensku k občanom zo strany ústavných činiteľov a justície. Taktiež sa chcem poďakovať poslankyni NR SR pani Mgr Helena Mezenskej, že pomenovala súdnu žalobu zo stany bývalého hokejistu a dnes primátora Popradu ako nechutnú frašku. 

S pozdravom občan SR Jozef Varga wargas@extel.sk

http://szcpv.org/12/vyzvaprimatorovi14.html

Žiadam poslancov NR SR, aby dali prešetriť nadobúdanie majetku primátora Popradu Antona  Danku počas výkonu jeho funkcie primátora Popradu a taktiež prosím média hlavného prúdu, aby venovali pozornosť tejto kauze hokejistu a primátora Antona Danka.http://szcpv.org/12/vyzvaprimatorovi14.html 

Smer a v minulosti HZDS ovládli justíciu tak,  ako v minulosti komunisti. Oni môžu všetko, nepreukazovať nadobúdanie majetku, trestať opovážlivcov ak žiadajú na ich ľuďoch preukázanie nadobudnutého majetku či trestať súdnou cestou ľudí, ktorí sa opovážia žiadať občanov o podpísanie petície na primátora Popradu Danka. Pán František Bednár,  žijeme v dobe, keď komunisti nestratili moc aj po roku 1989 dodnes a tvoria s politickým systémom a justičným systémom  super zločineckú vládnucu mafiu  na Slovensku aj v iných krajinách strednej a východnej Európy. Je to môj názor a hlboké presvedčenie a taktiež názor, že štáty východnej a strednej Európy nie sú právnymi štátmi a v západných krajinách Európy  EU a USA sa robia politické reprezentácie týchto krajín slepými ak ide o tento postkomunistický priestor. 

S úctou k Vám pán František Bednár

Jozef Varga


Korzár: 29.7.2013 Popradský primátor sa súdi so svojimi kritikmi
SITA: 29.7.2013 POPRAD: Sudca odročil pojednávanie o žalobe Danka voči Bednárovi


Otvorený list pánovi Bednárovi a organizácii politických väzňov Slovenska

Vážený pán predseda Bednár a organizácia politických väzňov Slovenska, prijmite slovensko krajanské pozdravy z Kanady. Stále viacej našich krajanov za morom dlhodobo žijúcich, ako aj bratov a sestier na našom drahom Slovensku, sme znepokojení vývojom v tejto krajine. My sme sa v totalite zachránili emigráciou pred väzením, ktoré ste vy kruto a brutálne museli znášať. Potešil nás pád železnej opony a dalo sa čakať, že na Slovensku začne vládnuť demokracia. Dožívame sa žiaľ, že Slovenska republika prechádza na praktiky totality. Vládnu v nej úzke zločinecké zoskupenia, ktoré sa nazývajú politické strany a hnutia. Slovenská republika sa začína prirovnávať k ZOO, kde vládnu Gorily,  ich kŕmitelia a stvoritelia menom gaunerpolitici.

          Demokracia nevládne na Slovensku, nefunkčné sú elementárne ochranné prvky demokracie, justícia, právo, sudcovia a vyšetrovatelia. Vládnu gaunerpolitici a zločinci.
Ovládajú väčšinu verejných funkcií. Ukážka drzosti je nami nazývaná podtatranská Gorila -primátor mesta Poprad, Anton Danko. Tento exot spomínaný dostatočne aj v spise Gorila dovoľuje si útočiť na Vás, Vašu organizáciu. Tento pán totiž dlhuje niečo aj nám. Dlhuje nám vysvetliť, preukázať, odkiaľ má nazhromaždený nenormálne vysoký majetok. Kauza Gorila zaiste z časti dokazuje skade a akým spôsobom ho má. Ako verejný činiteľ napadá, vedomý si
svojej politickej funkcie a moci každého, kto ho zákonným postupom žiada o vysvetlenie.

          Pán Danko, miesto toho, aby národu preukázal, akým spôsobom nadobudol svoj majetok, útočí na každého kto ho vyzve. VYZÝVAME VAS, PÁN DANKO, PREUKÁŽTE, AKO STE NADOBUDLI SVOJ MAJETOK. Upozorňujeme Vás, že v demokracii a za morom verejný činiteľ je toto povinný preukázať. Pán Danko, (viď spis Gorila) nahromadil toho zaiste ilegálne dosť a preto nemôže preukázať spôsob nadobudnutia, tak jeho ochranou je útok na každého, kto ho o to demokraticky požiada. Preto útočí na Vašu organizáciu  a na každého. Pán Danko zaiste vie, že keby chcel napodobniť súdruha z bývalej SDĽ Kanisa, ten sa o to pokúšal a pohorel  keď tvrdil, že sazkoval a takto sa dostal sa k majetku mu nespapá ani žiak osobitnej triedy. V demokratickom svete osoba verejne činná je povinná toto vysvetliť.

          Vážený pán Bednár, sledujeme útoky od exota Danka, ktorý má bližšie k ZOO a Gorilám, ako k verejnému činiteľovi. Sledujeme dianie a veríme, že súd nepodľahne tomuto exotovi a dá mu príkaz, aby preukázal spôsob nadobudnutia majetku. Ak vyhral megalotériu ako je raz za čas tu v Kanade, potom sa pánovi Dankovi ospravedlníme.

          Pán Bednár, nedajte sa zastrašovať a uisťujeme Vás, že kauza podtatranská Gorila a exot Danko je dostatočne sledovaná aj za hranicami. Vzbudzuje nevôľu a pohoršenie.
Veríme v nezaujatosť súdu a spravodlivý rozsudok. Pán Bednár, naši priatelia, politickí väzni, pozdravujeme Vás a SME S VAMI.

Podpísaní Pavol DATKO, Peter BUDINSKÝ, Gabriel FECKO  v Ontariu - Canada, dňa
29. júla 2013

 

hlavna stranka