hlavna stranka
Návrat

V USA zakázaná pieseň: PINK - Dear Mr. President Featuring Indigo Girls I´m Not Dead

 List premiérovi SR z Kanady

Vážený pán predseda vlády, milý pán kolega, Dr. Fico,

V elektronickom vydaní novín SME(tie) u vás už z 5. augusta t.r., som sa dozvedel o Vašej tlačovej konferencii k otázkam pani ministerky Tomanovej, slovenských info médií novinárov a dôchodkových správcovských (poisťovacích?) spoločnosti.

K tomu mám zopár poznámok.  Pán predseda vlády, neviem, či v Európe je to, čo robia slovenské médiá jav “absolútne nevídaný”, ale vo svete je to bežná prax. Dnes, a asi vždy, oznamovacie prostriedky boli a sú propagandistickými hlásnymi trúbami “vládnucej triedy”. Na Západe, ku ktorému dnes patrí aj Slovensko, takmer všetky a najmä hlavne, tzv. mienkotvorné médiá, noviny, TV, rozhlas a i. slúžia výhradne a totálne kapitálu, teda rôznym, najmä veľkým spoločnostiam a najväčším boháčom krajiny a sveta. Ony sú NIMI  nielen ovládané, ale VLASTNENÉ. Tak nie čudo, že robia, ako robia.  Sú to iba viac-menej poplatní, často morálne zvrhlí služobníci svojich pánov, ktorým je VŠEMOCNÝ KAPITÁL.

Žijem na Západe už 39 rokov, takže viem o čom hovorím, resp. píšem. Slovenské média nie sú vôbec slovenskými. Sú to žoldnieri v službách cudziny. Ktorej, to všetci vieme. K otázkam médií je možné si prečítať trebárs knihu “Propaganda” od Jacquesa Ellula. Je aj mnoho inej literatúry, ovšem Vám, mne a mnohým je to všetko nad slnko jasné. Je to jasné aj ďalšiemu pešiakovi Západu, ideologickému vedúcemu ÚV KSS, súdruhovi Kusému, ktorý podľa predmetného článku v SME vás obviňuje, okrem iného, z “paranoje a chorobného postoja” k novinám.  Súdruh Kusý, po bravúrnom politickom kotrmelci, bez najmenších morálnych škrupúľ dnes robí to isté čo robil za nedávnych čias v “rodnej Komunistickej strane”, lenže teraz v službách iného s pánom-súdruhom Kusým a jemu podobnými, s prepáčením “politológmi”, ako aj s novinárskou cudzineckou légiou budete vedieť dať rady. V tom má Kusý pravdu, že “nad médiami (dodávam súčasnými) nezvíťazíte. Tým treba šikovne a nekompromisne vykrútiť krk. Totiž, hrať tú istú hru, akú hrajú oni. Mediálna politika by pre Vás a každú slušnú,  sociálne orientovanú vládu, mala byť jedna z hlavných priorít. Kto vládne nad verejnou mienkou vládne nad ľudom a kto vládne s ľudom, vládne krajine; a to natrvalo, čo sa nepodarilo komunistom v nedávnej minulosti. Tí spravili veľa chýb, najmä aj v tejto, t.j. mediálnej, oblasti. Mali sa prísť učiť sem, na prefíkaný, skorumpovaný, amorálny Západ. Tí to robiť vedia! Aj preto tak dlho vládnu. 

K tým všelijakým zdravotníckym poisteniam a dôchodkovým, prepitujem, “správcom” si treba pozrieť film Michaela Moorea “Sicko” Tam je to všetko podané “čierne na bielom” (platne) “po lopate”, pravdivo a neprikrášlene. Všetky tie “poisťovacie” spoločnosti nie sú ničím iným ako ďalší švindeľ veľkokapitálu, jeho ďalšie svinstvo v nekonečnom rade svinstiev, ktoré páchajú na drobnom, povedal by som pracujúcom ľude. Len ako pripomienku, pán predseda: V KANADE NAŠŤASTIE MÁME VŠEOBECNÉ, BEZPLATNÉ (SOCIALISTICKÉ) ZDRAVOTNÍCKE POISTENIE, teda zdravotnícke služby, vrátane nemocničných, ktoré si Kanaďania strážia ako oko v hlave, a o súkromnom sektore v tej oblasti nechcú ani počuť. Závidi nám to aj väčšina úbohých Američanov (USA), ktorí to nemajú a sú vydaní napospas dravému, brutálnemu a amorálnemu veľkokapitálu.

Pán Dr. Fico! Musíte s tým spraviť poriadok! Je to VAŠA MISIA. Ak sa Vám to podarí, budúce pokolenia Vám budú blahorečiť tak, ako dnes VŠETCI Kanaďania blahorečia tvorcovi nášho socialistického zdravotníckeho poistenia, sociálnemu demokratovi Tommy Douglasovi, ktorý je tu dnes (podľa verejnej ankety) považovaný za “najväčšieho Kanaďana všetkých čias”. Tak, pán predseda vlády, máte istý krásny vzor, ktorý môžete a mali by ste nasledovať plnou svojou energiou. Želám Vám v tom dokonalý úspech. Vo všeobecnosti, držím Vám palce. Dúfam, že vo svojom zápale, spravodlivom boji o slušnosť, opravdivú, nielen deklarovanú, spravodlivosť a ĽUDSKOSŤ – HUMANITU NA SLOVENSKU vydržíte a ZVÍŤAZÍTE!

      JUDr. Ján Zvalo.    Ottawa.    4.augusta  2007.

Prebraté z:

Naše  interné  informácie   NII.  Ročník XVII.     Okt. 2007.  Číslo 123.         Strana 2

Slovenský nezávislý mesačník.  Čítame a píšeme pre vás. julius.bosko@online.de

Ročník XVII.  Okt. 2007.  Číslo 123.  Fax.: 0049 89 379 14024


V USA zakázaná pieseň: PINK - Dear Mr. President Featuring Indigo Girls I´m Not Dead
Ohlas občana USA Vdaka za clanok aj za predchadzajuce. O americkych zdravotnych poistovnach to je 100% pravda,co pise ten clovek z Kanady. Nech si len slovaci beru priklad z USA ako maju fungovat zdravotne poistovne !!! Spamataju sa ak im zdravotna poistovna nauctuje napr. za operaciu slepeho creva 300.000 sk !!!! Pridu o svoje domy a cele majetky,tak ako mnohi americania !!! Naopak zbohatnu podvodnicke poistovne !!! Zelam Ti pekny a pokojny vikend. Jano
Jan B. Seattle USA