hlavna stranka
Návrat

CENA ZA ANGAŽOVANOSŤ VOČI VLASTNÉMU ŠTÁTU!

 

To azda nie je možné nikde inde na svete. Ako uviedla súkromná slovenská tlačová agentúra SITA, poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) za SMK Edita Bauerová (oni uvádzajú úmyselne v rozpore s jazykovým zákonom SR - Edit Bauer), je vraj nominovaná na údajnú prestížnu cenu MEP Awards 2007, ktorú vyhlasuje bruselský magazín The Parliament. Na nomináciu ju navrhli -ako inak- neziskové mimovládne organizácie SR, ktoré sú štedro dotované zo zahraničia a čo je ozaj paradox aj z oficiálnych vládnych zdrojov SR!  Bauerová má byť týmto ocenená za doterajšiu prácu v EP prakticky za minulý rok, (veď cena vznikla len v r. 2005) keď absolútne kriticky referovala o všetkom, čo nová slovenská vláda podnikla po voľbách. Tam zapadá aj osočovanie SR v súvislosti s Hedvigou Malinovou a iné protislovenské výpady. Za pozornosť stojí už len fakt, že správa SITA uvádza jasne, že poslankyňa EP je tam nie za SR, ale za SMK!!!

    Neziskovky (bez identifikácie) ju nominovali vraj za výnimočnú prácu, ktorú v EP odviedla. O výhercoch údajnej prestížnej ceny rozhodnú okrem samotných poslancov EÚ aj ich asistenti a predplatitelia magazínu. Už si viem predstaviť, ako asistenti maďarských poslancov vyjadrujú svoj vlastný názor.

    Som podpredsedom Svetového združenia bývalých čs. politických väzňov so sídlom v SR a predsedom Sekcie násilne odvlečených (GULAG), ale neviem o tom, aby našu neziskovú, mimovládnu organizáciu niekto v tejto súvislosti oslovil. Naopak, viem, že keď sme odmietli "strechu" 3. sektora, prestali s nami čo i len zo slušnosti komunikovať.

    Takže, ak dnes niekto hrá s kartou MEP Awards, nie je to nik, kto má z tohto ocenenia úprimnú radosť, pretože ju prihrali osobe, ktorá dlhodobo vykazuje deficit lojality voči štátu, ktorý ju de facto i de iure živí.

                                                       Marián Dudinský

 

Hlavná stránka